Dawidy Bankowe. Wypadek radiowozu z nastolatkami. Jeden z policjantów usłyszał zarzut

Polska
Dawidy Bankowe. Wypadek radiowozu z nastolatkami. Jeden z policjantów usłyszał zarzut
Polsat News
Wypadek radiowozu w Dawidach Bankowych

Prokurator wydał postanowienie o przedstawieniu zarzutów policjantom, w sprawie wypadku radiowozu z nastolatkami w Dawidach Bankowych (woj. mazowieckie) - przekazała polsatnews.pl rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. Jeden z policjantów usłyszał zarzut dotyczący m.in. spowodowania wypadku i przekroczenia uprawnień. Czynności z drugim z nich zostały zaplanowane.

Zarzuty mają związek z sytuacją, która miała miejsca na początku roku. Policjanci z Pruszkowa otrzymali zgłoszenie o ogniu, który pojawił się w okolicach Raszyna.

 

Wezwany na miejsce patrol po interwencji zabrał do radiowozu dwie nastolatki w wieku 17 i 19 lat. Policjanci mieli później ruszyć na sygnale z dużą prędkością. W miejscowości Dawidy Bankowe, kierujący stracił panowanie nad samochodem, który z impetem uderzył w drzewo.

 

ZOBACZ: Międzychód. 24-letni Marcin W. zgłosił się na policję. Jest podejrzany o podwójne zabójstwo

 

Jeden z funkcjonariuszy, w niecenzuralnych słowach miał nakazać nastolatkom, by te się oddaliły. Pomocy, udzieli dziewczynom dopiero strażacy z pobliskiego OSP, w efekcie wypadku obie trafiły do szpitala z obiciami i złamaniami.

Dowódca zawieszony. Jeden z policjantów usłyszał zarzut

Wobec funkcjonariuszy wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Dodatkowo Komendant Stołeczny Policji zdecydował o zawieszeniu dowódcy patrolu.

 

Śledztwo w sprawie spowodowania wypadku i nieudzielenia pomocy prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. W piątek prokurator Aleksandra Skrzyniarz poinformowała o decyzji postawienia zarzutów policjantom. Jako pierwsza o nowych ustaleniach w sprawie poinformowała Polska Agencja Prasowa.

 

Z jednym z podejrzanych czynności wykonano pod koniec lutego - usłyszał zarzut obejmujący spowodowanie wypadku, niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień.

 

Planowane są czynności z drugim policjantem.

bas/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie