USA: 18-latek podszywał się pod policjanta. Zatrzymał funkcjonariusza po służbie

Świat
USA: 18-latek podszywał się pod policjanta. Zatrzymał funkcjonariusza po służbie
Wikimedia Commons/Biuro Szeryfa Hrabstwa Oakland
18-letni Christian Mansoor usłyszał zarzut podszywania się pod funkcjonariusza

Niebywałego pecha miał 18-latek z Michigan, który próbował podszyć się pod funkcjonariusza policji. Kiedy mężczyzna zatrzymał samochód do rzekomej kontroli drogowej, szybko okazało się, że za jego kierownicą siedzi prawdziwa policjantka po służbie. Nastolatek został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Nietypowy incydent z fałszywym policjantem miał miejsce we wtorek ok. godz. 23 w Rochester Hills na przedmieściach Detroit. 18-letni Christian Mansoor próbował podszyć się pod funkcjonariusza i zatrzymać inny samochód do kontroli drogowej. Pech sprawił, że za kierownicą zatrzymanego auta siedziała prawdziwa policjantka.

 

"Karma wróciła do fałszywego policjanta, który próbował zatrzymać prawdziwego oficera po służbie" - napisało w oświadczeniu Biuro Szeryfa Hrabstwa Oakland.

18-latek próbował zatrzymać policjantkę. Został zdemaskowany

Zgodnie z relacją mundurowych, kierujący samochodem marki BMW 18-latek włączył policyjnego koguta i nakazał zjechać na pobocze policjantce po służbie. Kobieta od razu przedstawiła się jako oficer policji, prosząc Mansoora o okazanie swojej legitymacji służbowej.

 

"Twierdził, że jest policjantem z 12. komisariatu w Detroit. Oskarżony powiedział, że ma swoje dokumenty w samochodzie. Wsiadł do auta i odjechał z miejsca zdarzenia" - opisali policjanci.

 

ZOBACZ: Warszawa. Oszust podszywał się pod policjanta, ukradł seniorowi 638 tys. zł

 

Policjantka ruszyła w pościg za nastolatkiem. W pewnym momencie straciła jednak z oczu jego samochód. 18-latek został zauważony jednak w pobliżu przez inny patrol. Mężczyzna miał akurat zmieniać tablice rejestracyjne w swoim aucie.

 

"Został zatrzymany po krótkim pościgu na piechotę" - przekazało Biuro Szeryfa Hrabstwa Oakland.

 

Nastolatek podawał się za policjanta. Usłyszał zarzuty

Christian Mansoor usłyszał w środę zarzut podszywania się pod funkcjonariusza publicznego. Został zwolniony z aresztu za kaucją w wysokości 5 tys. dolarów (ok. 21 tys. zł).

 

- Osoby podające się za funkcjonariuszy policji stanowią zagrożenie dla społeczeństwa i utrudniają egzekwowanie prawa. (…) Na szczęście ta osoba została złapana i zostanie pociągnięta do odpowiedzialności za ten incydent - podkreślił szeryf hrabstwa Oakland Michael Bouchard.

jkm/bas / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie