Prognoza pogody. Nadchodzi ochłodzenie. W nocy przymrozki na terenie całego kraju

Polska
Prognoza pogody. Nadchodzi ochłodzenie. W nocy przymrozki na terenie całego kraju
Flickr/Mirek Pruchnicki/Twitter/IMGW
W niedzielę nastąpi ochłodzenie

Pogoda w niedzielę nie będzie wiosenna. Nastąpi ochłodzenie, a poza północnym zachodem kraju popada deszcz ze śniegiem. W nocy na terenie niemal całego kraju temperatura spadnie poniżej zera. Poniedziałek nie przyniesie dużej zmiany.

IMGW przekazał, że w niedzielę znad bieguna przez Skandynawię do Polski napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Przez najbliższe kilka dni pogoda będzie bardziej zimowa niż wiosenna.

 

"W dzień pochmurno, na północnym zachodzie okresami rozpogodzenia. (...) Temp max od 2 st. C. do 11 st. C. na Podkarpaciu" - napisano w mediach społecznościowych.

 

 

Na południu kraju wystąpią przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W górach oraz miejscami na północy kraju opady śniegu.

 

Temperatura maksymalna od 3 st. C na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach, 7 st. C na przeważającym obszarze na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, na północy kraju w porywach do 60 km/h.

W nocy na na terenie całego kraju wystąpią przymrozki

W nocy, na północnym zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na Pomorzu przejściowo duże zachmurzenie, możliwe są słabe opady śniegu.

 

Na południu i wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Wystąpią opady śniegu, początkowo także deszczu ze śniegiem. Prognozowana wysokość opadów do około 10mm w Karpatach. Przyrost pokrywy śnieżnej do około 5 cm na Podkarpaciu i do 10 cm w Karpatach.

 

ZOBACZ: Anglia. Krowa Doris nie chciała wstać i wyjść ze stajni. Nagranie hitem w mediach społecznościowych

 

Temperatura minimalna od -4 st. C do -1 st. C, na Suwalszczyźnie oraz w rejonach podgórskich miejscami około -5 st. C. Niewiele cieplej na wybrzeżu, od 0 st. C do 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 55 km/h. Na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do około 65 km/h.

 

WIDEO: Prognoza pogody. Niedziela rano, 2 kwietnia

 

 

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południowym wschodzie, w Sudetach oraz na Pomorzu okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od 2 st. C, 3 st. C na wschodzie kraju, nad morzem oraz w kotlinach sudeckich do 4 st. C, 7 st. C na pozostałym obszarze.

mbl/ Polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie