NASA: Wenus, Merkury, Saturn i deszcz meteorytów widoczne na niebie w kwietniu

Świat
NASA: Wenus, Merkury, Saturn i deszcz meteorytów widoczne na niebie w kwietniu
NASA/Twitter
Co dostrzeżemy na niebie w kwietniu?

Zwykle są zbyt blisko Słońca i nie znikają przyćmione przez światło. W kwietniu oddają się nieco od naszej galaktycznej gwiazdy i dadzą się podziwiać nawet gołym okiem! Kiedy poszukiwać na niebie Merkurego, Wenus i Saturna? NASA podaje, co w kwietniu "pojawi się" na niebie.

Czasami warto spojrzeć w górę i oderwać się od przyziemnych problemów. Szczególnie wtedy, gdy rozgwieżdżone niebo urozmaicą nam prawdziwe "kosmiczne okazy". Nie jedną, nie dwie, a trzy planety będziemy mogli dostrzec z Ziemi. Wystarczy zapamiętać te daty.

Niebo w kwietniu. Co zobaczymy gołym okiem?

W kwietniu ukaże nam się Merkury. To planeta, która zwykle jest zbyt blisko słońca i "znika" oświetlona jego blaskiem. Już 11 kwietnia Merkurego dostrzeżemy niemal gołym okiem - informuje NASA.

 

Noc spadających gwiazd i księżycowe góry

23 kwietnia to z kolei idealny dzień na pomyślenie życzenia. Właśnie wtedy będzie można obserwować zjawisko deszczu meteorytów, potocznie nazywanego "nocą spadających gwiazd". 

 

Fanom Księżyca NASA poleca się zapisanie w kalendarzu dwóch dat: 26 i 27 kwietnia. Będzie wówczas doskonała okazja do obserwacji księżycowych gór i ogromnych kraterów naturalnej ziemskiej satelity.

 

"Planetę kobiet" - Wenus - będzie można dostrzec 23 kwietnia. Podobnie jak Merkury, zwykle znajduje się zbyt blisko naszej galaktycznej gwiazdy, jednak tego dnia, szczególnie z dala od dużych miast, będzie szansa na znalezienie na niebie tej potężnej kuli.

 

Warto zerkać w niebo także 3, 15 i 16 kwietnia, najlepiej przez teleskop. Jeśli będziemy mieć szczęście, może uda nam się dojrzeć Saturn.

nb/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie