USA. Buzz Aldrin, drugi człowiek na Księżycu, wziął ślub. Ma 93 lata

Świat
USA. Buzz Aldrin, drugi człowiek na Księżycu, wziął ślub. Ma 93 lata
Dr Buzz Aldrin/Twitter
Buzz Aldrin w wieku 93 lat wziął ślub

Od dłuższego czasu byli parą, ale dopiero teraz zdecydowali się sformalizować swój związek. 93-letni Buzz Aldrin, członek pierwszej udanej misji na Księżyc, ożenił się ze swoją wieloletnią miłością dr. Ancą Faur. "Jesteśmy podekscytowani jak uciekające nastolatki" - przyznał człowiek, który towarzyszył Neilowi Armstrongowi na Srebrnym Globie.

Buzz Aldrin w sobotę obchodzi swoje 93. urodziny. Wcześniejszy dzień był dla niego jednak bardziej wyjątkowy. Były astronauta ma więcej powodów do świętowania, bo wziął ślub ze swoją wieloletnią miłością.

Buzz Aldrin wziął ślub z 30 lat młodszą partnerką

"Zostaliśmy połączeni węzłem małżeńskim podczas małej, prywatnej ceremonii w Los Angeles. Jesteśmy podekscytowani jak uciekające nastolatki" - napisał Aldrin na Twitterze, dołączając zdjęcia ze ślubu ze swoją wybranką.

 

 

Żoną człowieka, który jako drugi postawił stopę na Księżycu została młodsza o trzy dekady,, 63-letnia Anca Fauer pochodząca z Rumunii. Jest ona wiceprezesem wykonawczym Buzz Aldrin Ventures, a z byłym kosmonautą od lat są parą.

 

To nie pierwszy raz, kiedy były astronauta stanął przed ołtarzem. Mężczyzna miał wcześniej trzy żony. Z pierwszą ma troje dzieci.

Ostatni żyjący członek misji Apollo 11

20 lipca 1969 roku o godz. 2:53 (UTC) Neil Armstrong - dowódca statku Apollo 11 - stanął na księżycu i wypowiedział słowa: "To mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości". 

 

ZOBACZ: USA. Buzz Aldrin sprzedał "księżycową kurtkę". Kosztowała miliony

 

Następnie na Księżycu stanął Buzz Aldrin, pilot lądownika. Astronauci zostawili na powierzchni amerykańską flagę. Na ziemię przywieźli ponad 21 kg kamieni, piasku i pyłu, które posłużyły za materiał do badań naukowych. 

 

Trzecim członkiem misji był Michael Collins, pilot modułu dowodzenia. Aldrin pozostaje jedynym żyjącym członkiem misji Apollo.

pgo/wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie