Hiszpania: Akcja zatrzymania Polaka w Alicante. Czterech policjantów zostało rannych

Świat
Hiszpania: Akcja zatrzymania Polaka w Alicante. Czterech policjantów zostało rannych
Guardia Civil/Twitter
Policjanci przeszukiwali kilka posesji w prowincji Alicante

Czterech funkcjonariuszy hiszpańskiej Gwardii Cywilnej zostało rannych podczas operacji antynarkotykowej w prowincji Alicante (Hiszpania). Do mundurowych, którzy próbowali zatrzymać podejrzanego Polaka, zaczął strzelać jego ojciec. Mężczyźni zostali zatrzymani.

Gwardia Cywilna od początku roku prowadzi operację Sarpa, która ma na celu rozbicie siatki przestępców narkotykowych, którzy działają w różnych miastach prowincji Alicante. 

Operację Sarpa

22 marca służby wykryły podejrzaną przesyłkę, która z Hiszpanii miała trafić do Irlandii. Kiedy sąd wydał zezwolenie na przeszukanie paczki, okazało się, że jest w niej 50-litrowy pojemnik, w który znajdowało się 3,5 kg zapakowanej próżniowo marihuany. 

 

W związku z odkryciem mundurowi postanowili przeszukać cztery posesje, w których mieli znajdować się główni członkowie narkotykowego gangu. 

 

Czterech funkcjonariuszy rannych

28 marca pod jednym z adresów w El Moralet mundurowi zastali zabarykadowane drzwi. Kiedy wkroczyli do środka, ojciec jednego z podejrzewanych otworzył do nich ogień, prawdopodobnie z broni myśliwskiej. 

 

 

ZOBACZ: Niemcy. Pościg za Polakiem na A4. Był pod wpływem, na liczniku miał 240 km/h, a samochód ukradł

 

W wyniku ostrzału czterech funkcjonariuszy został rannych. Trafili do szpitala, gdzie lekarze określili ich stan jako niezagrażający życiu. 

 

Podejrzanego, który według Anteny 3 jest Polakiem, oraz jego ojca zatrzymano.

pgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie