Watykan. Kolejny komunikat o zdrowiu papieża. Co dolega Franciszkowi?

Świat
Watykan. Kolejny komunikat o zdrowiu papieża. Co dolega Franciszkowi?
PAP/EPA/CLAUDIO PERI/ETTORE FERRARI
Papież Franciszek trafił do kliniki Agostino Gemelli w związku z infekcją układu oddechowego.

Stan zdrowia papieża Franciszka poprawia się - podał rzecznik Watykanu Matteo Bruni. Miał "czytać gazety i wznowić pracę". Nie wiadomo, kiedy Ojciec Święty będzie mógł opuścić klinikę Gemelli, ale jest już pewne, że nie poprowadzi mszy w Niedzielę Palmową. Papież został hospitalizowany w związku z infekcją układu oddechowego.

- Stan zdrowia papieża Franciszka poprawia się - napisał w oświadczeniu rzecznik Watykanu Matteo Bruni.

 

"Jego Świątobliwość Papież Franciszek dobrze wypoczął w nocy. Jego obraz kliniczny stopniowo się poprawia, a on kontynuuje planowane leczenie. Dziś rano po śniadaniu przeczytał kilka gazet i wznowił pracę" - czytamy w komunikacie.

 

ZOBACZ: Watykan: Papież Franciszek ponowił apel o zakończenie wojny w Ukrainie

 

Bruni nie podał jednak, kiedy Franciszek będzie mógł opuścić klinikę Agostino Gemelli, w której leczony jest papież.

 

Ojciec Święty został przewieziony do szpitala w środę po audiencji generalnej, gdy zaczął się skarżyć na problemy z oddychaniem. W środę Watykan informował, że głowa Kościoła katolickiego może spędzić na oddziale "kilka dni".

ANSA: Optymizm personelu pielęgniarskiego

Włoska agencja ANSA poinformowała wcześniej, że personel pielęgniarski miał być "optymistyczny", jeżeli chodzi o stan zdrowia papieża. Jak jednak wynika z najnowszych komunikatów, że Franciszek nie odprawi mszy w Niedzielę Palmową. Zastąpi go Subdziekan Kolegium Kardynalskiego Leonardo Sandri.

 

ZOBACZ: Papież Franciszek: Homoseksualizm nie jest przestępstwem

 

W ubiegłym roku papież miał problemy w uczestniczeniu w niektórych ceremoniach w związku z dolegliwościami związanymi z kolanem. Agencja przypomina, że Ojciec Święty w przeszłości przeszedł operację usunięcia fragmentu płuca.

 

Cierpi także na zapalenie uchyłków, które w poprzednich latach wywołało konieczność przeprowadzenia zabiegu operacyjnego. W 2021 roku usunięto mu w klinice Gemelli część jelita grubego.

hk/ Polsatnews.pl/Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie