Papież Franciszek: Homoseksualizm nie jest przestępstwem

Świat
Papież Franciszek: Homoseksualizm nie jest przestępstwem
PAP/EPA/CLAUDIO PERI
Papież Franciszek

- Bycie homoseksualistą nie jest przestępstwem – powiedział papież Franciszek w wywiadzie dla Associated Press. Papież skrytykował prawa, które kryminalizują homoseksualizm. Dodał, że Bóg kocha wszystkie swoje dzieci takimi, jakie są oraz wezwał biskupów katolickich do przyjęcia osób LGBTQ do Kościoła.

Franciszek powiedział, że grzechem jest to, iż biskupi katoliccy w niektórych częściach świata popierają prawa kryminalizujące homoseksualizm lub dyskryminujące społeczność LGBTQ. 

 

ZOBACZ: Franciszek: pary homoseksualne zasługują na prawną ochronę swoich związków

 

Przypisał jednak takie postawy uwarunkowaniom kulturowym i powiedział, że w szczególności biskupi muszą przejść proces zmian, aby uznać godność każdego.

 

- Ci biskupi muszą przejść proces nawrócenia – powiedział, dodając, że powinni zastosować "czułość taką, jaką Bóg ma dla każdego z nas".

Homoseksualizm karany w prawie 70 krajach

Około 67 krajów lub jurysdykcji na całym świecie penalizuje dobrowolną aktywność seksualną osób tej samej płci, z których 11 może lub nakłada karę śmierci - podaje organizacja The Human Dignity Trust, która działa na rzecz zniesienia takich przepisów.

 

Eksperci twierdzą, że nawet tam, gdzie prawa nie są egzekwowane, przyczyniają się one do nękania, stygmatyzacji i przemocy wobec osób LGBTQ.
 

pgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie