Warszawa. Włodzimierz Karpiński odwołany ze stanowiska sekretarza miasta. W tle "afera śmieciowa"

Polska
Warszawa. Włodzimierz Karpiński odwołany ze stanowiska sekretarza miasta. W tle "afera śmieciowa"
Polsat News
Włodzimierz Karpiński odwołany ze stanowiska sekretarza Warszawy

Włodzimierz Karpiński jest już formalnie odwołany ze stanowiska sekretarza. Nie zasiada również w radach nadzorczych spółek - przekazała w czwartek rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth. Jak dodała, niedługo zostanie rozpisany konkurs na stanowisko sekretarza m. st. Warszawy.

Informację o odwołaniu Karpińskiego podała PAP. Wcześniej agencja dowiedziała się od pełnomocnika Karpińskiego mec. Michała Królikowskiego, że nie ma jeszcze informacji o dymisji swojego klienta. 

Warszawska "afera śmieciowa". Karpiński zaprzecza, że ma z nią związek

Pod koniec lutego śledczy ujawnili, że zarzuty wobec Karpińskiego dotyczą "zmiany specyfikacji istotnych warunków zamówień publicznych", za co miał otrzymać prawie pięć milionów złotych łapówki. Ma to związek z tzw. aferą śmieciową w stolicy.

 

Korupcyjny proceder miał się dziać, gdy zatrzymany był szefem stołecznego Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania.

 

ZOBACZ: Śledztwa ws. Karpińskiego i maili Dworczyka. Arłukowicz: Nie mam za grosz zaufania do prokuratury

 

Michał Królikowski - pełnomocnik Karpińskiego - przekazał, iż jego klient jest "zdziwiony" stawianymi zarzutami, a ponadto zaprzecza, że był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej.

 

Prawnik dodał w rozmowie z PAP, że zatrzymany zapewnia, że nie przyjmował łapówek w związku z organizacją przetargu na utylizację śmieci w Warszawie.

 

- Jest to o tyle niezrozumiałe, że w momencie, w którym objął nadzór nad gospodarką śmieciami w Warszawie, koszt utylizacji jednej tony wynosił ponad 1,5 tys. zł. Obecnie wynosi nieco ponad 500 zł - podkreślał Królikowski.

Zarzuty wobec Karpińskiego. Zatrzymano też czterech przedsiębiorców

Śledczy twierdzą, że łapówki, które miał przyjąć Karpiński jako stołeczny sekretarz, opiewały na kilka milionów złotych. W tym samym postępowaniu pojawia się też nazwisko Rafała Baniaka, byłego szefa Pracodawców RP i wiceministra gospodarki.

 

ZOBACZ: Włodzimierz Karpiński zawieszony w pełnieniu obowiązków sekretarza Warszawy

 

Baniak jest oskarżony o korupcję, a zatrzymany został na początku lutego, razem z trzema przedsiębiorcami: Arturem P., Wojciechem S. oraz Waldemarem K.

ap/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie