Marek Zagórski rezygnuje z mandatu posła. Jest politykiem PiS

Polska
Marek Zagórski rezygnuje z mandatu posła. Jest politykiem PiS
Facebook / Marek Zagórski
Marek Zagórski rezygnuje z mandatu

Poseł Marek Zagórski rezygnuje z mandatu - potwierdziła Interia. Dziennikarze ustalili nieoficjalnie, że były minister cyfryzacji zostanie prezesem Krajowej Grupy Spożywczej.

Poseł Marek Zagórski rezygnuje z dalszego pełnienia mandatu posła. Interia dowiedziała się, że w piątek ma złożyć rezygnację.

Marek Zagórski rezygnuje z mandatu poselskiego

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Marek Zagórski zostanie prezesem Krajowej Grupy Spożywczej. Pierwszy o rezygnacji polityka PiS ze sprawowania mandatu napisał portal i.pl.

 

ZOBACZ: TikTok nie dla urzędników. Jest rekomendacja Rady ds. Cyfryzacji

 

Teraz mandat może objąć Iwona Kurowska, aktualnie dyrektor w centrali KRUS. Drugi na liście jest radny powiatu wyszkowskiego Jerzy Żukowski.

Marek Zagórski jest w polityce od 30 lat

Marek Zagórski zaczynał w partii Konserwatywnej (1993-1997), a potem był członkiem Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego (1997). W sumie był posłem trzy kadencje. Po raz pierwszy do Sejmu wszedł z listy Platformy Obywatelskiej, potem był posłem niezrzeszonym, a w 2015 został ponownie wybrany na posła z listy Prawa i Sprawiedliwości. 

 

W latach 2006-2007 Zagórski był sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w latach 2015-2016 w Ministerstwie Skarbu Państwa. Potem między 2018 a 2020 pełnił urząd ministra cyfryzacji. Był też sekretarzem stanu w KPRM (2020-2021).

kg/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie