Gdańsk: Wybrał się na poranny jogging. Pod ławką zobaczył małą fokę

Polska
Gdańsk: Wybrał się na poranny jogging. Pod ławką zobaczył małą fokę
Google Street View/facebook.com/stasiu.kalicki
Mieszkaniec Gdańska znalazł fokę podczas porannego treningu

Pan Stanisław podczas rekreacyjnego biegania po Gdańsku znalazł pod ławką małego samca foki. Zwierzę dotarło do Opływu Motławy, było bardzo zmęczone i wygłodzone. - Jak stałem w odległości około 10 metrów, to schowała się za śmietnik. Rozumowała, że jak mnie nie widzi, to mnie nie ma - powiedział mężczyzna.

"Kolejny maluch trafił do naszego szpitalika. Trafił na niego pan Stanisław i to w nietypowym miejscu. Schronił się w Gdańsku, pod ławeczką. Miejsce zabezpieczyły wolontariuszki z Błękitnego Patrolu WWF. Pomogła też Straż Miejska w Gdańsku" - czytamy na facbeookowej stronie Stacji Morskiej im. prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego na Helu.

 

 

Zwierzę zostało znalezione w środę rano w rejonie ulicy Modrej, na tyłach Szkoły Podstawowej nr 59. Natrafił na nie biegający tamtędy mieszkaniec Gdańska. 

 

ZOBACZ: San Diego, USA. Dziewczynka rzucała kamieniami w śpiącą fokę. Wyproszono ją z plaży

 

"Maluch otrzymał imię Opływ od miejsca znalezienia. Odwodniony, wychudzony, rokowania ostrożne" - napisało helskie fokarium.

 

 

Mężczyczna, który znalazł małą fokę, zadzwonił na telefon alarmowy. Na swoim profilu na Facebooku zamieścił filmik z niecodziennego joggingu.

 

 

Jak opowiadał w rozmowie z gdansk.pl, foka zachowywała się "trochę jak małe dziecko". - Jak stałem w odległości około 10 metrów, to schowała się za śmietnik. Rozumowała, że jak mnie nie widzi, to mnie nie ma. Uspokoiła się. Gdy jeden z przechodniów podszedł bliżej, to ona nerwowo chciała się schować - dodał.

Foka trafiła na Hel

Samczyk foki szarej trafił do Stacji Morskiej na Helu. - Jest wychudzony i odwodniony. Prawdopodobnie odłączył się od matki i zagubił się - powiedziała Wioleta Mięckiewicz z fokarium w rozmowie z portalem gdansk.pl.

 

Stacja Morska im. prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego na Helu w ciągu kilku ostatnich dni zaopiekowała się czterema innymi młodymi fokami znalezionymi na wybrzeżu.

an/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie