San Diego, USA. Dziewczynka rzucała kamieniami w śpiącą fokę. Wyproszono ją z plaży

Świat
San Diego, USA. Dziewczynka rzucała kamieniami w śpiącą fokę. Wyproszono ją z plaży
TikTok/ raspberryblush_
Kilkulatka zakłócała spokój odpoczywającej foki

Rzucanie piaskiem i kamieniami w śpiącą fokę - tak zachowywała się dziewczynka na jednej z plaż w San Diego. Sytuacji przyglądali się matka i odpoczywający turyści. Dziecko przez megafon wyprosiła ratowniczka.

Do zdarzenia doszło na plaży La Jolla w San Diego. Na opublikowanym w sieci nagraniu widać, jak dziewczynka w fioletowym dresie rzuca piaskiem i kamieniami w odpoczywającą na brzegu fokę.

 

Na plaży - w niewielkiej odległości od zwierzęcia - znajdowały się inne osoby oraz - prawdopodobnie - matka dziecka. Nikt nie zwrócił uwagi dziecku ani towarzyszącej jej dorosłej - czytamy na "Daily Mail".

 

W pewnym momencie z głośnika słychać komunikat. - Dziewczynko w fioletowym, możesz wyjść. Dziękuję - powiedziała ratowniczka.

"Biedna foka"

Osoba, która zamieściła wideo na TikToku, podkreśliła, że dziecku zwrócono uwagę po tym, jak wcześniej dwukrotnie rzuciła w fokę piaskiem.

 

 

Internauci chwalą postawę ratowniczki. "Dobrze zrobiła. Biedna foka!" - czytamy. Inni podkreślają, że dorośli plażowicze również nie zachowali dystansu. 

 

Robyn Davidof z Sierra Club Seal Society - zaznaczyła, że nikt nie powinien być tak blisko zwierzęcia, ponieważ dzikie osobniki mogą być nieprzewidywalne. Dodała również, że takie spotkanie może nawet skończyć się ugryzieniem.

ac/"Daily Mail"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie