RPA: Foka zaatakowała turystów na plaży w Kapsztadzie

Świat
RPA: Foka zaatakowała turystów na plaży w Kapsztadzie
Google Maps, TikTok/thesicilianwifey
Agresywna foka zaatakowała turystów

Mała foka wywołała panikę na plaży w Kapsztadzie. Agresywne zwierzę najpierw rzuciło się na chłopca, później zaatakowało kąpiącą się kobietę. Obie ofiary wymagały pomocy medyków, którzy opatrzyli pogryzienia. Władze wydały specjalny komunikat, i apelują o niezbliżanie się do zwierząt w ich naturalnym środowisku.

"Ooo, ślicznotko" - chwilę po tych słowach na plaży w Kapsztadzie w RPA rozpętał się chaos. Wywołała go... foka, która zaatakowała i pogryzła plażowiczów. 

 

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z plaży w Republice Południowej Afryki, na którym widać jak foka szarżując próbuje zaatakować dziecko bawiące się w płytkiej wodzie. 

 

ZOBACZ: Lubuskie: Strzelił do psa z wiatrówki. Zwierzę się wykrwawiło

 

Na filmie słychać krzyk plażowiczów, a chwilę później w stronę chłopca biegnie dwóch mężczyzn, którzy spłoszyli zwierzę. To nie dało jednak za wygraną i zaatakowało pływającą nieopodal kobietę. Ta próbowała się bronić, ale agresywną fokę udało się odciągnąć dopiero po reakcji innych turystów. Jeden z mężczyzn złapał ją za płetwy i wrzucił do morza.

 

Władze ostrzegają przed agresywnymi zwierzętami

Ostatecznie atak foki zakończył się interwencją ratowników, którzy opatrzyli rannych plażowiczów. 

 

Władze RPA wezwały wczasowiczów do trzymania się z dala od morskiej fauny i flory. "Apelujemy do korzystających z plaż, aby trzymali się na dystans od zwierząt, które przebywają w swoim naturalnym środowisku" - podano. 

 

Dodano, że doniesienia o agresywnych fokach pojawiały się już w ostatnim czasie. Pochodziły z plaż w całym regionie.

mst / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie