Poznań. Zabiła trzyletnią córkę nożem. Sąd skazał ją na dożywocie

Polska
Poznań. Zabiła trzyletnią córkę nożem. Sąd skazał ją na dożywocie
Polsat News
Magdalena C. została skazana na dożywocie

Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał Magdalenę C. na dożywocie za zamordowanie trzyletniej córki. Dziewczynka została dźgnięta nożem przez matkę. Trafiła do szpitala, ale nie udało się jej uratować.

Sąd orzekł, że skazana może starać się o warunkowe skrócenie kary po upływie 50 lat. Dodatkowo Magdalena C. została pozbawiona praw publicznych na okres 10 lat. Proces był niejawny. 

 

Sędzia Michał Ziemniewski ogłaszając wyrok mówił, że kobieta działała w sposób "przemyślany, wcześniej zaplanowany i przegotowany oraz rozciągnięty w czasie". - Za tę zbrodnię, na podstawie art. 148 par. 2 Kodeksu karnego, wymierza jej karę dożywotniego pozbawienia wolności - powiedział.

Chciała zabić dziecko, a potem siebie

Do rodzinnej tragedii doszło 4 maja 2021 roku. 26-letnia wówczas Magdalena C. ugodziła swoją córkę trzy razy nożem kuchennym w okolice serca. Później zadzwoniła do znajomego i opowiedziała o tym, co zrobiła. 

 

Dziewczynka trafiła wówczas do szpitala, niestety zmarła na stole operacyjnym.

 

ZOBACZ: Poznań. Nie żyje 3-letnia dziewczynka ugodzona nożem. 26-letnia matka zatrzymana

 

 

Magdalena C. po zatrzymaniu tłumaczyła śledczym, że chciała zabić najpierw dziecko, a potem siebie, ale po zranieniu córki, nie była w stanie targnąć się na swoje życie. Kobieta usłyszała zarzut zabójstwa, a sąd zdecydował o tymczasowym areszcie. Ostatecznie stawiany zarzut zmieniono na zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

 

Magdalena C. nie była wcześniej karana. 

pgo/bas / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie