Poznań. Nie żyje 3-letnia dziewczynka ugodzona nożem. 26-letnia matka zatrzymana

Polska
Poznań. Nie żyje 3-letnia dziewczynka ugodzona nożem. 26-letnia matka zatrzymana
Polsat News
3-latka zmarła na stole operacyjnym

3-letnia dziewczynka została ugodzona nożem w jednym z mieszkań w Poznaniu. Do wyjaśnienia została zatrzymana 26-letnia matka dziewczynki. Sprawą zajmuje się policja. Jak dowiedziała się reporterka Polsat News dziecko zmarło w szpitalu.

Jak poinformował we wtorek rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak, informację o zdarzeniu policja otrzymała przed godz. 11.

 

- Otrzymaliśmy informację, że w jednym z mieszkań mogło dojść do ugodzenia dziecka nożem. Na miejsce zostały wysłane od razu nasze patrole i służby ratunkowe. Ratownicy zajęli się dzieckiem, natomiast policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia – powiedział Borowiak.

 

ZOBACZ: Kielce: 53-latek pchnięty nożem. Policja zatrzymała jego żonę

 

Dodał, że dziecko w stanie ciężkim zostało zabrane do szpitala.

3-latka nie żyje

Jak dowiedziała się reporterka Polsat News, Sylwia Cybulska dziecko zmarło na stole operacyjnym. - Dziewczynka miała głęboki uraz serca. Nie udało się uratować tego dziecka - powiedział dyrektor Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu dr n. med. Paweł Daszkiewicz.

 

- Nie są znane motywy działania 26-latki. Kobieta mieszkała razem z córką oraz babcią. Do tej pory nie było żadnych zgłoszeń związanych z tą rodziną. Ani matka ani babcia nie były notowane. Najpewniej w ciągu kilku godzin kobieta zostanie przesłuchana i usłyszy zarzuty - relacjonowała reporterka Polsat News. 

 

ZOBACZ: Rodzice wyrzucili dziecko z płonącego budynku. Dramatyczne nagranie

 

Do wyjaśnienia zatrzymano 26-letnią matkę dziewczynki; kobieta w chwili zatrzymania była trzeźwa. Policja nie podaje obecnie więcej szczegółów dotyczących tej sprawy. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane.

dsk/PAP/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie