Szczecin: Dożywocie dla Dawida J., znanego jako "bestia z Sulikowa". Udusił 18-letnią Magdalenę

Polska
Szczecin: Dożywocie dla Dawida J., znanego jako "bestia z Sulikowa". Udusił 18-letnią Magdalenę
"Interwencja"
Proces Dawida J. ruszył w 2022 roku

Dożywocie dla Dawida J., znanego jako "bestia z Sulikowa". 30-latek będzie się mógł ubiegać o warunkowe zwolnienie po 35 latach. Mężczyzna został skazany we wtorek przez sąd w Szczecinie za zabicie 18-letniej Magdy ze Świńca. Dziewczyna została uduszona, a następnie sprawca ukrył jej ciało w lesie, przykrywając liśćmi.

- Sąd uznaje Dawida J. za winnego tego, że w dniu 24 maja 2021 r. między godzinami 11:30 a 13:00 na terenie gminy Świerzno, działając z zamiarem bezpośrednim, po zabraniu Magdaleny M. z parkingu w Kamieniu Pomorskim do samochodu (...) wywiózł ją do lasu między miejscowościami Sulikowo i Świniec, gdzie po uprzednim doprowadzeniu pokrzywdzonej do stanu bezbronności w wyniku uderzenia pięścią w prawą skroń i w nos doprowadził do obcowania płciowego z pokrzywdzoną, po czym uciskając jej szyję, doprowadził do rozedmy płuc, a następnie śmierci pokrzywdzonej - odczytała wyrok sędzia.

 

ZOBACZ: Poznań. Zaginięcie i zabójstwo 17-letniego Fabiana Zydora. Zatrzymano trzech mężczyzn

 

Dodała, że oskarżony ukrył ciało w lesie pod gałęziami przewróconego drzewa, przysypał je liśćmi i gałęziami drzew.

 

Karę dożywotniego więzienia 30-letni Dawid J. ma odbywać w systemie terapeutycznym dla osób uzależnionych od narkotyków i alkoholu. O warunkowe przedterminowe zwolnienie będzie się mógł ubiegać po 35 latach. Ma też zapłacić po 100 tys. zł zadośćuczynienia trojgu bliskich ofiary.

Zabójstwo 18-latki

Dawid J., zwany "bestią z Sulikowa", udusił 18-letnią Magdalenę w maju 2021 roku. We wrześniu 2022 ruszył proces w tej sprawie.

 

Dziewczyna miała pojechać do sklepu na skuterze. Jednoślad znaleziono przed sklepem. Po właścicielce nie było śladu. Kilka dni później pod Kamieniem Pomorskim, między miejscowościami Sulikowo i Świniec odnaleziono jej ciało.

 

ZOBACZ: USA. Nastolatek skazany na karę dożywotniego więzienia


Kluczową rolę w tej sprawie była analiza nagrań z monitoringu i danych logowania telefonu. Policja wytypowała jako sprawcę 28-letniego wówczas Dawida J.

 

Mężczyzna przyznał się do zabójstwa przez uduszenie, ale nie wyjaśnił, w jaki sposób tego dokonał. Nie wyjaśnił też, jaką motywacją się kierował.

Dawid J. po raz pierwszy zabił, gdy był dzieckiem

15 lat wcześniej, mając zaledwie 14 lat, Dawid J. brutalnie zgwałcił i zabił rok młodszą koleżankę.

 

ZOBACZ: Pierwszy raz zabił, gdy był dzieckiem. Tropem zbrodni Dawida J.

 

Stał się wówczas najmłodszym zabójcą na tle seksualnym w całej Europie. Nie trafił do więzienia - zgodnie z polskim prawem można go było umieścić jedynie w zakładzie poprawczym.

 

Tam Dawid J. spędził 7 lat - do ukończenia 21. roku życia. Potem wyszedł na wolność.

an/wka/dk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie