USA. Nastolatek skazany na karę dożywotniego więzienia

Świat
USA. Nastolatek skazany na karę dożywotniego więzienia
East News/BOB SELF/Associated Press

16-letni Aiden Fucci został skazany przez sąd na Florydzie na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Chłopiec w 2021 roku zabił swoją 13-letnią koleżankę zadając jej ponad 100 ciosów nożem.

14-letni Aiden Fucci z Florydy w maju 2021 roku zamordował swoją koleżankę z klasy 13-letnią Tristyn Bailey. Nastolatek zadał jej 114 ciosów nożem. Dziewczyna miały rany cięte na niemal całym ciele.

 

 

Policja szybko połączyła zabójstwo 13-latki z jej kolegą. Na ciele dziewczyny znaleziono bowiem ślady DNA chłopaka. Śledczy zdecydowali się przeszukać dom 14-latka. Znaleziono w nim kolejnej dowody zbrodni, m.in. ubrania, na których była krew 13-latki.

 

ZOBACZ: Meksyk: 14-latek zamordował osiem osób. Nosi pseudonim "El Chapito"

 

Nastolatek został aresztowany i oskarżony o zabójstwo pierwszego stopnia. Fucci wydawał się być niewzruszony całą sytuacją. Tuż po zatrzymaniu, siedząc w policyjnym radiowozie zrobił sobie selfie i wrzucił na media społecznościowe z podpisem: "Hej, ludzie, czy ktoś widział ostatnio Tristyn?".

 

 

Sąd zdecydował, że nastolatek będzie sądzony jak dorosły. W lutym 2023 16-letni chłopak przyznał się do winy. W piątek odbyła się ostatnia rozprawa w tej sprawie. 

 

Głos zabrała m.in. babcia oskarżonego nastolatka, która prosiła sędziego aby nie skazywał jej wnuka na dożywocie. - Wiem, że powinien zostać ukarany. Ale kochamy go, dlatego proszę, nie usuwaj go z naszego życia na zawsze - powiedziała.

 

 

Sędzia jednak nie przychylił się do jej prośby i skazał nastoletniego mordercę na karę dożywotniego pozbawienie wolności.

 

Obrońcy 16-latka mają 30 dni na odwołanie się od wyroku.

 

ZOBACZ: USA: Tragedia w Teksasie. Trzylatka zastrzeliła rok starszą siostrę

 

Według sądu chłopak doskonale rozumiał konsekwencje swojego czynu oraz nie był zmuszany przez nikogo do popełnienia zbrodni.

 

- Bailey poniosła bolesną i przerażającą śmierć z rąk kogoś, komu ufała - powiedział sędzia.

 

 

Według sądu chłopak zabił swoją koleżankę nie mając w ogóle motywu. - To była najtrudniejsza i najbardziej szokująca sprawa z jaką się spotkałem. Było to szczególnie przerażające ponieważ sprawca nie miał żadnego motywu. To ni była zbrodnia z chciwości, z zemsty, ani z powodu odrzucenia. Do zabójstwa nie doszło w przypływie niekontrolowanej złości. Bailey zginęła ponieważ jej kolega chciał poczuć, jak to jest kogoś zabić - wytłumaczył sędzia. 

 

ZOBACZ: USA. Egzekucja na ulicy. Mężczyzna zastrzelił bezdomnego

 

Uzasadniając długość kary sąd zwrócił uwagę na nikłe szanse na resocjalizację 16-latka. - Jego zachowanie było tak niezwykłe w porównaniu z osobami w jego wieku, że rokowania dotyczące resocjalizacji są złe - stwierdził sędzia.

dk/ sgo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie