Poznań. W miejscowości Złotniki psy zagryzły jelenia. Sąd wydał wyrok ws. myśliwego

Polska
Poznań. W miejscowości Złotniki psy zagryzły jelenia. Sąd wydał wyrok ws. myśliwego
Facebook/Leśny Patrol - Ludzie Przeciw Myśliwym
Psy rozszarpały myśliwego w miejscowości Złotniki pod Poznaniem

Sąd w Poznaniu skazał myśliwego Piotra W., którego psy zagryzły jelenia w miejscowości Złotniki przed pięcioma laty. O sprawie poinformowała organizacja Leśny Patrol - Ludzie Przeciw Myśliwym, która walczyła o wyrok w tej sprawie. "To kolejna ze spraw, w której Fundacja LPM udowodniła, że myśliwscy przestępcy nie mogą się czuć bezkarni" -czytamy.

"Sąd nie miał wątpliwości, że myśliwy, który pozwolił, by psy myśliwskie żywcem rozszarpywały żyjącego jelenia dopuścił się przestępstwa" - przekazała LPM na swoim Facebooku. 

 

Myśliwy Piotr W. był początkowo oskarżony o "znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad bykiem jelenia w ten sposób, że świadomie dopuścił do zadawania przez psy myśliwskie pozostające pod jego opieką bólu i cierpienia zwierzęciu". Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto wyeliminował z opisu czynu "działanie ze szczególnym okrucieństwem". 

 

 

Sądy wymierzył Piotrowi W. karę 200 stawek dziennych grzywny, ustalając wartość jednej stawki na 20 zł. Skazany musi więc zapłacić 4 tys. zł. 

Złotniki pod Poznaniem. Psy rozszarpały jelenia 

Sprawa dotyczy wydarzeń z listopada 2017 roku, kiedy w podpoznańskiej miejscowości Złotniki siedem psów żywcem rozszarpało jelenia. 

 

"Myśliwy patrzył jak psy doganiają i rozszarpują żywe zwierzę, nie zdjął nawet broni z ramienia, nie dostrzelił zwierzęcia - przyglądał się jak 7 psów myśliwskich odgryza ogon żywemu jeleniowi, wygryza ciało, dusi, wbija kły w podbrzusze" - czytamy w poście LPM. 

 

 

Piotr W. miał zawołać swoje psy dopiero po tym, jak zamęczyły jelenia, a następnie spokojnie odszedł. 

 

Mieszkańcy, którzy byli świadkami tych scen, próbowali odgonić agresywne zwierzęta i zawiadomili policję. Nagrali też filmiki i zrobili zdjęcia, które posłużyły jako dowód w sprawie.

ap/map/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie