Szczecin. Śmierć komornika na polowaniu. Strzał oddał inny myśliwy

Polska
Szczecin. Śmierć komornika na polowaniu. Strzał oddał inny myśliwy
Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay
Śmiertelne postrzelenie na polowaniu

Tomasz S., 49-letni komornik, zginął na indywidualnym polowaniu. Jak się okazało, poza nim w lesie - wbrew zasadom - znajdował się też inny myśliwy. Podejrzany przyznał się do winy i usłyszał zarzut.

W niedzielę późnym wieczorem na polowanie w lasach przy ulicy Inwalidów w Przęsocinie wybrał się Tomasz S., 49-letni komornik. Mężczyzna zgłosił "indywidualne polowanie" w specjalnej aplikacji dla myśliwych, co powinno zagwarantować mu ściśle określony obszar lasu na wyłączność. Myśliwy miał też pozwolenie na broń. 

Śmiertelne postrzelenie komornika

Dzięki wspomnianej aplikacji pozostali myśliwi wiedzą, że dany teren jest zajęty i nie można tam przebywać. Mimo zaznaczenia swojej obecności na polowaniu, Tomasz S. nie był w lesie sam. "Według wstępnych ustaleń doszło do tragicznego wypadku" - przekazała prokuratura portalowi "Głos Szczeciński". 

 

Wcześniejsza wersja zakładała, że do postrzelenia doszło podczas "przeładowywania lub zabezpieczania broni" - podawał "Głos". Jak się później okazało, Tomasza S. śmiertelnie postrzelił inny myśliwy. Śledztwo wszczęła w tej sprawie Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód. Mężczyzna przyznał się winy, przebywa pod nadzorem policji. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Nie wiadomo, dlaczego mężczyzna wybrał się na polowanie o tak późnej godzinie. 

Przyczyna późnego polowania nieznana

Śmierć Tomasza S. wstrząsnęła lokalnym środowiskiem prawniczym. Informację o śmierci zamieściła także jego kancelaria. "Z uwagi na śmierć Komornika Tomasza S. kancelaria nie może podejmować czynności merytorycznych do czasu ustanowienia zastępcy" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej komornika sądowego.

 

"Rada Izby Komorniczej z ogromnym smutkiem zawiadamia o nagłej śmierci naszego kolegi, Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie. Najszczersze wyrazy współczucia kierujemy do rodziny, przyjaciół oraz współpracowników zmarłego Kolegi" - pożegnali Tomasza S. komornicy z Rady Izby Komorniczej w Szczecinie.

nb/map / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie