Wolsztyn. Myśliwy zginął podczas polowania. Broń wystrzeliła podczas rozładowywania

Polska
Wolsztyn. Myśliwy zginął podczas polowania. Broń wystrzeliła podczas rozładowywania
Pixabay/Zdjęcie ilustracyjne
Mężczyzna zginął podczas polowania

56-letni mężczyzna zginął w wyniku postrzału w trakcie polowania w okolicach Wolsztyna (Wielkopolskie). Według wstępnych ustaleń policji, broń miała wystrzelić podczas jej rozładowywania.

O zdarzeniu poinformował w piątek asp. sztab. Wojciech Adamczyk z KPP w Wolsztynie. Jak powiedział, służby odebrały zgłoszenie o zdarzeniu w piątek po południu.

 

- Otrzymaliśmy informację o postrzeleniu mężczyzny w trakcie polowania na terenie kompleksu leśnego Nowa Dąbrowa i Gościeszyn, w okolicach Wolsztyna - w zasadzie już po, w momencie, kiedy broń była rozładowywana – wskazał Adamczyk.

 

ZOBACZ: Naukowcy: polowanie na kość słoniową doprowadziło do ewolucji słoni bez ciosów

 

Dodał, że było to tzw. polowanie indywidualne, "na miejscu znajdowało się tylko tych dwóch myśliwych".

56-latek postrzelony w brzuch

- W trakcie rozładowywania tej broni doszło do postrzelenia w brzuch jednego z mężczyzn. Na miejsce zostali skierowani policjanci, a także pozostałe służby. Niestety mimo podejmowanej reanimacji, w wyniku postrzału 56-letni mężczyzna zmarł – powiedział Adamczyk.

 

ZOBACZ: Hiszpania. W polowaniu zastrzelono 450 zwierząt, ekolodzy mówią o masowym zabijaniu

 

Zaznaczył, że na miejscu zdarzenia zabezpieczono m.in. broń, z której mężczyzna został postrzelony. Czynności wykonywał także prokurator. Na miejsce wezwany został również balistyk z KWP w Poznaniu.

 

Służby poinformował o zdarzeniu 65-letni myśliwy, który miał być sprawcą postrzelenia. Została od niego pobrana krew do badań m.in. na zawartość alkoholu w organizmie. 

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie