Mysłowice: Maszyny górnicze do kupienia. Urząd Skarbowy sprzedaje je za 1/10 ceny

Polska
Mysłowice: Maszyny górnicze do kupienia. Urząd Skarbowy sprzedaje je za 1/10 ceny
Izba Administracji Skarbowej w Katowicach
Maszyny górnicze na sprzedaż

Maszyny górnicze można teraz kupić z wolnej ręki w okazyjnej cenie. Urząd Skarbowy w Mysłowicach sprzedaje kombajny i spągoładowarkę, których łączna, szacunkowa wartość to ponad cztery miliony zł. Część z maszyn wciąż znajduje się pod powierzchnią ziemi.

Urząd Skarbowy w Mysłowicach sprzedaje maszyny górnicze. Powodem ich sprzedaży jest zadłużenie firmy, do której należały. Urządzenia górnicze brały już udział w licytacji, jednak nie udało się ich sprzedać ani w pierwszym, ani drugim w terminie. Dlatego teraz sprzęt górniczy można nabyć z wolnej ręki.

 

ZOBACZ: "Interwencja": Uderzył kombajnem w auto. Chwilę później wykupił OC


Urząd oferuje kombajn i spągoładowarkę, które znajdują się pod ziemią. Dodatkowo jeden kombajn złożony już na powierzchni i jeden w częściach. Szacunkowa wartość tych przedmiotów wynosi ponad cztery miliony zł. Obecnie całość sprzętu można nabyć za 430 tysięcy zł. Odpowiednio 80 tys. zł za specjalną ładowarkę oraz 150 tysięcy zł za kombajn chłodnikowy górniczy i po 100 tys. zł za pozostałe dwa.  

 

WIDEO: Maszyny górnicze na sprzedaż

Maszyny górnicze wymagają renowacji

Rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, Michał Kasprzak w rozmowie z Polsat News zastrzega, że gdy w dniach sprzedaży pojawi się więcej chętnych, to maszyny zostaną sprzedane temu, kto da najwięcej.


- To jest dosyć nietypowy towar. Zupełnie inaczej jest, gdy sprzedajemy samochody, do których mamy stałą grupę handlarzy. Tu dodatkowym atutem jest, że jeżeli początkowo dana rzecz nie sprzeda się za 3/4 ceny to ta wartość spada do 10 proc. wartości. - powiedział rzecznik. 
 
Anna Wietrzyk, reporterka Polsat News zaznacza, że chociaż maszyny długo były w użyciu, na pewno wymagają renowacji. Wyciągnięty na powierzchnię kombajn pracował jeszcze dwa lata temu. Maszyny pozostające pod ziemią do niedawna wciąż służyły górnikom.

 

Termin sprzedaży maszyn znajdujących się pod ziemią ustalony jest pod koniec miesiąca, dokładnie 29 marca w siedzibie Urzędu Skarbowego w Mysłowicach. Z kolei 13 kwietnia będzie można nabyć dwa kombajny JOY GLOBAL i R-2000. 

kar/bas/polsatnews.pl/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie