Japonia: Studentka zmarła po spotkaniu ze znajomym. W drinku był trujący pierwiastek

Świat
Japonia: Studentka zmarła po spotkaniu ze znajomym. W drinku był trujący pierwiastek
Zdj. ilustracyjne, fot. Wikimedia Commons
Tak wygląda tal, którym - według japońskiej prokuratury - została otruta 21-letnia studentka

Agent nieruchomości z Japonii jest podejrzany o zabójstwo 21-letniej studentki, z którą umówił się na spędzenie wieczoru. Śledczy twierdzą, że dodał do jej napoju tal - pierwiastek, którego nawet niewielka ilość może spowodować śmierć. Do uznania, że 37-latek jest mordercą, prokuratorów skłoniła też historia jego krewnej. Kobieta od trzech lat jest w stanie śpiączki, również po otruciu talem.

Prokuratorzy z Osaki twierdzą, że 37-letni Kazuki Miyamoto zamordował młodszą o 16 lat studentkę Hinako Hamano, używając talu. Gram tego pierwiastka wystarczy, by uśmiercić dorosłego człowieka. Tymczasem mężczyzna miał dodać tal do drinka swojej znajomej.

 

Podejrzany o zabójstwo, który jest agentem sprzedaży nieruchomości, umówił się z 21-latką w połowie października. Najpierw wspólnie zjedli kolację, a następnie pojechali do jej domu, gdzie wspólnie pili drinki - podaje BBC.

Drink z dodatkiem talu. Studentka zmarła po zatruciu

Miyamoto zeznał, że studentka dostała silnych napadów kaszlu. Skontaktował się więc z jej rodziną, która następnego dnia zabrała ją do szpitala. Młoda kobieta zmarła 15 października ze względu na ciężką niewydolność oddechową.

 

ZOBACZ: USA: Dentysta oskarżony o zabójstwo żony. Miał dosypać arszenik i cyjanek do szejków proteinowych

 

Tal jest miękkim metalem, który rozpuszcza się w wodzie i nie ma ani smaku, ani zapachu. Z tego względu trudno go wykryć poza laboratorium. Obecność pierwiastka wykryto m.in. w moczu zmarłej.

 

Zdaniem śledczych 37-latek dodał truciznę do napoju swojej ofiary, gdy byli sami w jej mieszkaniu. Mają też dowody, że mężczyzna szukał w internecie informacji na temat talu, zanim Hamano trafiła pod opiekę lekarzy.

Krewną podejrzanego o zabójstwo także otruto talem

Na razie jednak nie wiadomo, w jaki dokładnie sposób zdobył zabójczy pierwiastek, ani po co otruł nim studentkę. "Myiamoto i Hamano czasami jadali razem kolacje i pili wino. Wyglądali na szczęśliwych w swoim towarzystwie" - donosi japońska gazeta "Asahi Shimbun".

 

ZOBACZ: Meksyk: 14-latek zamordował osiem osób. Nosi pseudonim "El Chapito"

 

Do tego, że mężczyzna ma mordercze skłonności, prokuratorów przekonuje też zdarzenie z lipca 2020 roku. Wówczas do szpitala po nagłym zasłabnięciu trafiła jego 60-letnia krewna. Do dziś nie odzyskała przytomności, a w jej organizmie również wykryto tal. Jak dotąd nie ma jednak dowodów, że za jej stan odpowiada Kazuki Miyamoto.

 

Jak podkreśla BBC, sprzedaż talu w Japonii jest ściśle reglamentowana w Japonii. W większości przypadków używają go naukowcy oraz firmy, a kupują metal u wyspecjalizowanych przedsiębiorców.

wka/grz/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie