USA: Dentysta oskarżony o zabójstwo żony. Miał dosypać arszenik i cyjanek do szejków proteinowych

Świat
USA: Dentysta oskarżony o zabójstwo żony. Miał dosypać arszenik i cyjanek do szejków proteinowych
Pixabay/StockSnap; Sky News
Mężczyzna dorzucał truciznę do szejków

45-letni dentysta Jake Craig został aresztowany pod zarzutem zabójstwa swojej żony, która została odłączona od aparatury podtrzymującej życie. Mężczyzna miał dosypywać cyjanek i arszenik do szejków proteinowych, które przygotowywał dla żony. Craig miał romans z inna kobietą, która również była stomatologiem.

43-letnia Angela Craig w ciągu miesiąca kilkukrotnie zgłaszała się do szpitala. Lekarze nie byli w stanie zdiagnozować, co dolega kobiecie - podaje Sky News. 

 

Po kolejnym pogorszeniu stanu zdrowia kobieta trafiła do szpitala i nie udało się jej uratować. W niedzielę 43-latka została odłączona od aparatury podtrzymującej życie. Tego samego dnia aresztowany został jej 45-letni mąż, Jake Craig, który pracował jako dentysta. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo pierwszego stopnia. 

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Jest najmłodszą babcią w kraju. Jej wnuczek ma już pięć lat

 

Śledczy ustalili, że Craig regularnie przygotowywał żonie koktajle proteinowe. Do jednego z nich dorzucił arszenik, ale kobieta przeżyła. Stomatolog zamówił więc cyjanek potasu z dostawą do gabinetu. Ostrzegł jednego ze współpracowników, by nie otwierał paczki. Przesyłkę odebrał jednak inny z pracowników i sprawdził, co jest w środku. Gdy dowiedział się o złym stanie zdrowia żony Craiga, zawiadomił służby o przesyłce, która dotarła do gabinetu. 

 

Otruł swoją żonę. Miał romans

W trakcie śledztwa okazało się, że lekarz szukał w internecie informacji na temat tego "czy arszenik można wykryć w trakcie sekcji zwłok?". Ponadto, gdy żona mężczyzny przebywała w szpitalu, ten spotykał się z inną dentystką. Dwa dni przed tym, jak u Angeli stwierdzono śmieć mózgu, kobieta, z którą według policji miał romans, napisała do Craiga wiadomość, w której wyraziła współczucie z powodu tego, co przeżywa.

 

ZOBACZ: USA: 21-latka znaleziona martwa. Jej zwłoki leżały związane w sklepowym wózku

 

Siostra zmarłej 43-latki poinformowała służby, że mężczyzna próbował otruć swoją żonę kilka lat wcześniej, ponieważ chciał się zabić i nie chciał, aby ktokolwiek go uratował. Współpracownicy dentysty przekazali natomiast, że mężczyzna był bliski bankructwa i miał problemy w małżeństwie. 

 

Dentysta ma stawić się w sądzie w czwartek.

dsk/dk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie