Nie żyje kolejny Polak walczący w Ukrainie. Dworczyk: To tragiczny tydzień

Polska
Nie żyje kolejny Polak walczący w Ukrainie. Dworczyk: To tragiczny tydzień
Zdj. Ilustracyjne/ Twitter @GeneralStaffUA
"To tragiczny tydzień - łącznie zginęło trzech naszych rodaków walczących po stronie Ukrainy"

"Rano w szpitalu w Dnieprze zmarł ciężko ranny polski ochotnik" - poinformował Michał Dworczyk w mediach społecznościowych. Jes to trzeci Polak, który zginął w tym tygodniu w Ukrainie. "To tragiczny tydzień" podkreślił minister.

"Rano, w szpitalu w Dnieprze, zmarł ciężko ranny polski ochotnik. To tragiczny tydzień - łącznie zginęło trzech naszych rodaków walczących po stronie Ukrainy" - poinformował w sobotę Michał Dworczyk we wpisie na Twitterze.

 

"Kolejny, ciężko ranny polski ochotnik trafił do Kijowa. Stan rannego wolontariusza poprawił się na tyle, że wkrótce przez Lwów trafi do naszego kraju" - dodał w dalszej części wpisu.

 

 

W piątek minister poinformował o śmierci innego Polaka. 

 

"Niestety to nie jest dobry czas. Dziś zginął kolejny żołnierz ukraiński - obywatel Polski, a dwóch - rannych kilka dni temu - wciąż jest w stanie poważnym" - napisał w mediach społecznościowych, dziękując jednocześnie Zespołowi Pomocy Humanitarno-Medycznej.

 

 

Korespondent Polsat News w Ukrainie Mateusz Lachowski przekazał, że zmarły żołnierz był dowódcą plutonu w Legionie Międzynarodowym. Jak dodał, żołnierzowi za miesiąc kończył się kontrakt i chciał wrócić do kraju, by służyć w Wojsku Polskim. 


"Miałem zaszczyt go znać. (...) Miesiąc temu prezydent Wołodymyr Zelenski odznaczył go orderem: 'Za Odwagę'. Był niezwykle honorowy, pilnował odpowiedniego traktowania rosyjskich jeńców wojennych" - poinformował.

 

Atak na wolontariuszy w Ukrainie

18 marca inicjatywa pomocowa Nehemiasz poinformowała, że jej dwaj wolontariusze zostali ranni w wyniku rosyjskiego ostrzału na wschodzie Ukrainy i znajdują się w szpitalu w Dnieprze. Lżejsze rany odniósł mieszkający na stałe w Polsce obywatel Ukrainy. Z kolei ciężej ranny został obywatel Polski. 

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. ISW: Rosyjska ofensywa zbliża się do punktu kulminacyjnego

 

Wolontariusze jechali z pomocą humanitarną do Czasiw Jaru w obwodzie donieckim. Samochód, którym podróżowali, został ostrzelany, o czym poinformował na Twitterze były wiceminister spraw wewnętrznych, a obecnie doradca szefa resortu Anton Geraszczenko. 

sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie