Tunezja: Katastrofa statku z migrantami. 34 osoby zaginione

Świat
Tunezja: Katastrofa statku z migrantami. 34 osoby zaginione
Google Maps/twitter.com/RTBFinfo
Kolejna katastrofa łodzi z migrantami

Co najmniej 34 afrykańskich migrantów zaginęło w piątek po tym, jak ich łódź zatonęła u wybrzeży Tunezji. To piąta podobna katastrofa w ciągu dwóch dni.

"Czterech migrantów zostało uratowanych, a 34 innych zaginęło" - przekazał funkcjonariusz straży przybrzeżnej, cytowany przez AFP. 

Migranci poprzedniego dnia wyruszyli z nadmorskiego regionu Safakis w Tunezji. Próbowali dotrzeć do Włoch.

Kolejna katastrofa statku z migrantami

Włoska straż przybrzeżna poinformowała w czwartek, że uratowała około 750 migrantów w dwóch operacjach u południowych wybrzeży Włoch.

 

ZOBACZ: Korea Południowa: Zebra przez trzy godziny biegała po mieście. Przechodnie skonsternowani


Tunezyjski sędzia Faouzi Masmoudi powiedział Reutersowi, że siedem osób osób zginęło w wyniku wywrócenia się łodzi u wybrzeży miasta Safakis, w tym niemowlęta i dzieci.

Straż przybrzeżna zatrzymała 56 łodzi zmierzających do Włoch w ciągu dwóch dni i zatrzymała ponad 3 000 migrantów, głównie z krajów Afryki Subsaharyjskiej.

 

Migrują z Tunezji do Włoch

Według danych ONZ co najmniej 12 tys. migrantów, którzy w tym roku dotarli do Włoch, wyruszyło z Tunezji. Wcześniej Libia była główną miejscem startu dla migrantów z tego regionu.

 

ZOBACZ: Włochy. Katastrofa łodzi z migrantami niedaleko Crotone. Liczba ofiar wzrosła do 62


Wybrzeże w Sfaxie stało się głównym punktem wyjścia dla ludzi uciekających przed biedą i konfliktami w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Tunezja zmaga się z najgorszym od lat kryzysem finansowym z powodu przeciągających się negocjacji z Międzynarodowym Funduszem Walutowym o pożyczkę.

an/dsk/polsatnews.pl/Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie