Meksyk: Ponad setka dzieci migrantów znaleziona w porzuconej naczepie ciężarówki

Świat
Meksyk: Ponad setka dzieci migrantów znaleziona w porzuconej naczepie ciężarówki
Reuters
Służby w naczepie znalazły 343 migrantów

Meksykańskie władze odnalazły w naczepie porzuconej ciężarówki 343 migrantów. Wśród nich była ponad setka dzieci, które podróżowały bez rodziców.

Porzuconą naczepę tira, w której zamkniętych było 343 migrantów, odnaleziono w niedzielę. Wśród nich było 103 dzieci, które podróżowały bez rodziców.

 

Według Narodowego Instytutu Migracji (INM), migranci pochodzili głównie z Gwatemali, Hondurasu, Salwadoru i Ekwadoru. Większość z nich dotarła do Meksyku z Gwatemali. Celem ich podróży były Stany Zjednoczone - podał "New York Post".

 

W naczepie znajdowały się dzieci oraz rodzinyReuters
W naczepie znajdowały się dzieci oraz rodziny

 

Jak podały służby, porzucona naczepa została odnaleziona przy autostradzie Cosamaloapan-La Tinaja w stanie Veracruz. Trasa ta jest często wykorzystywana przez przemytników ludzi.

 

Naczepa była wyposażona w wentylatory i metalową konstrukcję, która dzieliła wnętrze na dwa poziomy. Wentylatory na górze były prowizoryczne - otwory znajdowały się w suficie. Na podłodze naczepy znaleziono plastikowe butelki z wodą i inne rozrzucone śmieci.

 

Naczepę, specjalną konstrukcją, podzielono na dwa poziomyReuters
Naczepę, specjalną konstrukcją, podzielono na dwa poziomy

 

Na filmie wykonanym przez INM widać setki migrantów, którym służby pomagają wydostać się z zatłoczonej naczepy. 

 

WIDEO: Ponad 300 osób w naczepie ciężarówki

 

 

Dzieci trafią pod opiekę państwa, a wobec dorosłych wszczęte zostanie postępowanie w celu określenia ich sytuacji prawnej w Meksyku.

Podobne odkrycie meksykańskich służb w styczniu

"New York Post" przypomina, że w styczniu prawie 60 dzieci zostało znalezionych w zatłoczonej ciężarówce, przewożącej około 70 migrantów z Gwatemali do Meksyku. Większość pasażerów pojazdu stanowili młodzi, pozostawieni bez opieki chłopcy w wieku od 14 do 17 lat.

msm/dk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie