Straż Graniczna: Migranci pontonem przeprawili się przez rzekę. Opublikowano nagranie

Polska
Straż Graniczna: Migranci pontonem przeprawili się przez rzekę. Opublikowano nagranie
Twitter/Straż Graniczna
Przeprawę zaobserwowali operatorzy bariery elektronicznej

W czwartek kilka osób przeprawiło się do Polski z Białorusi przez rzekę Wołkuszanka. Migranci użyli pontonu. Nagranie z przeprawy opublikowała Straż Graniczna.

Pogranicznicy z palcówki w Płaskiej przy granicy z Białorusią zatrzymali 10 osób. "Cudzoziemcy kilka razy przeprawiali się pontonem nielegalnie na stronę polską przez rzekę graniczną Wołkuszanka" - poinformowała Straż Graniczna.

 

Jak przekazano, zdarzenie zaobserwowali operatorzy bariery elektronicznej. Próbę przekroczenia granicy nagrały kamery termowizyjne. N nagraniu widać kilka osób, które dopływają do brzegu. Część z nich wysiada, a ponton płynie z powrotem. Według pograniczników w taki sposób migranci pokonywali rzekę kilka razy.

 

Straż Graniczna zatrzymała 46 osób

Wśród zatrzymanych osób było pięciu obywateli Iraku oraz pięciu obywateli Somalii.

 

Łącznie w czwartek granicę polsko-białoruską próbowało przekroczyć 46 osób. Za pomocnictwo w nielegalnej przeprawie zatrzymano pięć osób: trzech obywateli Ukrainy, obywatela Gruzji oraz obywatela Uzbekistanu.

 

ZOBACZ: Kłobuck. Cofający tir uderzył w słup. Kable spadły na radiowóz policji

 

Na odcinku granicy z Białorusią w 2022 roku powstała stalowa zapora o wysokości 5,5 m. Z kolei budowa zapory elektronicznej, która powstaje na nieco ponad 200 km, jeszcze się nie zakończyła. Bariera jest systemem m.in. kamer i czujników.

msm/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie