Michał Dworczyk: Zginął obywatel Polski walczący w Ukrainie

Polska
Michał Dworczyk: Zginął obywatel Polski walczący w Ukrainie
Zdj. ilustracyjne/Twitter/GeneralStaffUA
Michał Dworczyk przekazał złe wiadomości na Twitterze

"Niestety to nie jest dobry czas. Dziś zginął kolejny żołnierz ukraiński - obywatel Polski, a dwóch - rannych kilka dni temu - wciąż jest w stanie poważnym" - napisał na Twitterze minister w KPRM Michał Dworczyk. Jak dodał, inny wolontariusz, który został lekko ranny podczas walk, dotarł do Polski, a kolejną pomagającą w Ukrainie osobę - z ciężkimi obrażeniami - przewieziono z Dniepru do Kijowa.

Dworczyk podziękował też Zespołowi Pomocy Humanitarno-Medycznej.

 

 

Organizacja, o której wspomniał, przekazała na Twitterze, że "jeden z polskich wolontariuszy, ranny w rosyjskim ostrzale w Ukrainie, został ewakuowany do Polski i przebywa w bezpiecznym miejscu".

 

Atak na wolontariuszy w Ukrainie

W sobotę inicjatywa pomocowa Nehemiasz poinformowała, że jej dwaj wolontariusze zostali ranni w wyniku rosyjskiego ostrzału na wschodzie Ukrainy i znajdują się w szpitalu w Dnieprze. Lżejsze rany odniósł mieszkający na stałe w Polsce obywatel Ukrainy. Z kolei ciężej ranny został obywatel Polski. W wyniku ostrzału doznał on rozległych obrażeń jamy brzusznej. Przeszedł operację.

 

ZOBACZ: Ukraina: Bus wolontariuszy ostrzelany. Wielu rannych, w tym Polak

 

Wolontariusze jechali z pomocą humanitarną do Czasiw Jaru w obwodzie donieckim. Samochód, którym podróżowali, został ostrzelany, o czym poinformował na Twitterze były wiceminister spraw wewnętrznych, a obecnie doradca szefa resortu Anton Geraszczenko. 

 

 

 

wka/an/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie