USA. Pastor chwalił się cudem. Wierni zażądali dowodów

Świat
USA. Pastor chwalił się cudem. Wierni zażądali dowodów
Youtube.com/James River Church/Pixabay
Pastor John Lindell z James River Church twierdzi, że dzięki modlitwom dokonał cudu

Przywódca kościelnej wspólnoty w Ozark (USA) twierdzi, że modlitwa doprowadziła do "cudownego" odrośnięcia amputowanych palców u stóp kobiety uczestniczącej w jednym z nabożeństw. Jednak wierni są sceptyczni i zażądali dowodów. Gdy pastor odmówił, założyli stronę internetową, aby każdy mógł przesłać tam materiały dotyczące rzekomych uzdrowień - o ile takie były.

Pastor John Lindell z James River Church w amerykańskim stanie Missouri jest przekonany, że dokonał "twórczego cudu", dzięki któremu w zeszłym tygodniu amputowane palce u stóp kobiety zdołały odrosnąć. Jednak wyraźna odmowa przedstawienia jakiegokolwiek dowodu wywołała sceptyczną reakcję niektórych - donosi "Newsweek".

 

Pierwsza publikacja o tym wyjątkowym zjawisku pojawiła się w lokalnej gazecie ze Springfield. Do cudownego uzdrowienia miało dojść 14 marca, podczas nabożeństwa prowadzonego gościnnie przez zaprzyjaźnionego duszpasterza Billa Johnsona z Redding w kalifornijskim Kościele Bethel.

Kontrowersyjny Kościół. Kobiecie odrosły palce dzięki modlitwom?

Wspólnota ta zasłynęła w 2019 roku, gdy na pierwsze strony gazet trafiła informacja o nieudanej próbie "wskrzeszenia" zmarłej dwuletniej dziewczynki.

 

Dzień później, w trakcie transmitowanego nabożeństwa w kościele w miejscowości Joplin niedaleko Springfield, kaznodzieja Lindell ujawnił kulisy "cudu". Miała go doświadczyć Kristina Dines po tym, jak "członkowie zespołu modlitewnego" odmówili religijne formuły w intencji jej uzdrowienia.

 

 

Kobieta w wyniku postrzelenia przez swojego ówczesnego męża w 2015 roku straciła trzy palce u nogi i doznała poważnych obrażeń.

 

"Kiedy kobiety modliły się za Krissy przez następne 30 minut, wszystkie trzy palce urosły i do tego momentu były dłuższe niż jej mały palec u nogi" - przekazał wiernym dobrą wiadomość pastor podczas transmisji. "W ciągu godziny zaczęły rosnąć paznokcie na wszystkich palcach. Dziś rano… była u lekarza, ma trzy palce" - przekazał.

 

ZOBACZ: Donald Tusk: Nie powinniśmy mieć religii w szkołach

 

Początkowo w internecie można było zobaczyć wideo, na którym kobieta składa świadectwo o rzekomym cudzie, jednak został on... usunięty. Część z jego widzów na Facebooku zdołała wcześniej go nagrać.

Wideo ze świadectwem cudu. Ale dowodów brak

Widać na nim, jak Dines wspomina o niecodziennej prośbie, jaką przedstawiła na spotkaniu wspólnoty. "Pomyślałam, że z pewnością mogę potrzebować twórczego cudu. Potrzebuję trzech palców u nóg. Chcę, by odrosły" - mówi na filmie. "Osoba obok zapytała mnie: Chcesz mieć nowe palce u stóp? A ja na to: Cóż, jasne!" - tłumaczy.

 

Kobiety z modlitewnej grupy miały zwrócić się ku stopie proszącej o cud - jak wynika z relacji "uzdrowionej". "Zdecydowała się zdjąć but, by zobaczyć, co się wydarzy" - kontynuowała swoją opowieść. "Widziałam trzy palce, które się formowały, a teraz są jeszcze dłuższe. Dziś wieczorem mogę stanąć na palcach!" - podsumowała.

 

 

Rzekome zdarzenie odrastania palców przyciągnęło znaczną uwagę w mediach społecznościowych, a wielu komentujących wyraziło powątpiewanie wobec twierdzeń kobiety oraz słowom Lindella. Sceptycy założyli więc stronę internetową ShowMeTheToes.com (ang. pokaż mi palce u stóp).

Strona dla niewiernych. Apelują do "cudownie uzdrowionej"

Widnieje na niej prośba skierowana do każdego, kto posiada ewentualny dowód na rzekomy cud o jego udostępnienie. Witryna cytuje Ewangelię wg św. Łukasza (17:14) o uzdrowieniu trędowatych: "Głośno zawołali: 'Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami'. Na ich widok rzekł do nich: 'Idźcie, pokażcie się kapłanom'. A gdy szli, zostali oczyszczeni".

 

Twórcy witryny proszą również tych, którzy "uczestniczyli w nabożeństwach i byli zaniepokojeni tym, co widzieli", o kontakt, a także o bezpośredni apel do Dines: "Jeśli jesteś Krissy i widzisz to oraz jesteś gotowa, aby udowodnić swój cud lub przeprosić za swoje oszustwo, chętnie skorzystam z tej strony, aby ci to umożliwić…" - czytamy na stronie.

 

map/ac/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie