USA: Pastor i rodzic zastępczy aresztowani za handel ludźmi. Wykorzystywali seksualnie nieletnich

Świat
USA: Pastor i rodzic zastępczy aresztowani za handel ludźmi. Wykorzystywali seksualnie nieletnich
Zdj. ilustracyjne/Pixabay/Twitter/Tampa Bay Times
Moises Escoto i Joel Lutz zostali aresztowani

Moises Escoto, 36-letni duszpasterz młodzieży i Joel Lutz, 38-letni rodzic zastępczy, zostali aresztowani za handel ludźmi w celu wykorzystania seksualnego. Swoje nieletnie ofiary wabili za pomocą mediów społecznościowych i nakłaniali do aktywności seksualnej. Śledztwo ruszyło, gdy jedna z matek znalazła niepokojące treści na telefonie swojego 16-letniego dziecka.

Moises Escoto, duszpasterz młodzieży z Iglesia de Cristo Misionera Mahanaim Church w Tampie na Florydzie, został aresztowany 9 lutego. Śledczy odkryli, że skontaktował się z ofiarą dwa lata temu za pomocą aplikacji Sniffies.

 

Od momentu nawiązania kontaktu z nastolatką, pastor miał żądać od niej zdjęć i filmów o charakterze seksualnym w zamian za pieniądze i prezenty. Zdaniem śledczych, 36-latek spotykał się również potajemnie z ofiarą i wykorzystywał ją seksualnie. 

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Nastoletni gwałciciel zmusił kobietę do seksu. Groził, że zabije jej partnera


Joel Lutz, zarejestrowany rodzic zastępczy, został aresztowany 15 lutego w restauracji, w której pracował. Śledztwo wykazało, że w zamian za pieniądze zmusił do aktów seksualnych nieletniego, którego, podobnie jak Escoto, poznał za pośrednictwem aplikacji Sniffies. 

Wykorzystywali seksualnie nieletnich. Szeryf: To obrzydliwe

- To absolutnie obrzydliwe, że ci dwaj mężczyźni, będący mentorami dzieci, używali aplikacji internetowych, aby krzywdzić młodzież - powiedział szeryf Chad Chronister, cytowany przez Fox News.

 

 

- Niestety, wiemy, że drapieżniki są stale na polowaniu, czyhając na niewinność ofiar. Apeluję do rodziców, aby interesowali się tym, co w internecie robią ich dzieci. Nie przestaniemy tropić dewiantów i prosimy rodziców oraz całą społeczność, aby pomogli nam chronić nasze dzieci - dodał. 

adn/dk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie