USA: 17-latek obrabował młodą kobietę. Śledził ofiarę przez 40 km

Świat
USA: 17-latek obrabował młodą kobietę. Śledził ofiarę przez 40 km
Fox 26 Houston
17-letni Joseph Harrell zaatakował młodą kobietę w Houston

W Houston w Teksasie 17-letni napastnik okradł młodą kobietę. Sprawca śledził wcześniej swoją ofiarę przez blisko 40 km. Organy ścigania opublikowały w sieci nagranie ukazujące moment rabunku. W wyniku pobicia, zaatakowana 19-latka została częściowo sparaliżowana.

Nastoletni Joseph Harrell usłyszał w ubiegłym tygodniu zarzut dokonania napadu z bronią w ręku. W środę rano sąd w Houston zdecydował o ustanowieniu kaucji w wysokości 100 tys. dolarów (ok. 430 tys. zł).

 

Prokuratura domagała się wcześniej 200 tys. dolarów (ok. 860 tys. zł) poręczenia. Śledczy argumentowali, że oskarżony 17-latek wyszedł niedawno za kaucją z aresztu, gdzie trafił za nielegalne posiadanie broni.

 

Brutalny napad na 19-latkę. Sprawca śledził ją przez 40 km

Atak na 19-letnią Nhung Truong miał miejsce 13 lutego. Organy ściągania opublikowały w mediach społecznościowych nagranie z incydentu. Na filmie widać, że sprawca kilkukrotnie uderza kobietę i obala ją na ziemię. Następnie kradnie portfel ofiary i oddala się z miejsca zdarzenia.

 

ZOBACZ: Biała Podlaska: Brutalne pobicie nastolatka. Okładali go pięściami i skakali mu po głowie

 

Policja przekazała, że mężczyzna śledził wcześniej 19-latkę przez blisko 40 km. Podążał za nią, odkąd zauważył, że wypłaciła z banku pieniądze. Napastnik ukradł kobiecie łącznie 4,3 tys. dolarów (ok. 18,5 tys. zł).

 

Atak na 19-latkę w Houston. Młoda kobieta została sparaliżowana

Nhung Truong została wypisana ze szpitala po ponad miesiącu leczenia. "Na skutek ataku ofiara doznała złamania żeber i złamania kręgosłupa" - poinformowali śledczy. W wyniku zdarzenia została sparaliżowana od ramion w dół.

 

ZOBACZ: Australia: Znalazła w łóżku jadowitego węża. Drzemał w pościeli

 

19-latka została po ponad miesiącu wypisana ze szpitala. Rodzina kobiety utworzyła w sieci zbiórkę na rehabilitację młodej kobiety.

jkm/dsk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie