Australia: Znalazła w łóżku jadowitego węża. Drzemał w pościeli

Świat
Australia: Znalazła w łóżku jadowitego węża. Drzemał w pościeli
facebook.com/zacheryssnakeandreptilerelocation
Kobieta znalazła węża podczas zmiany pościeli

Mieszkanka Queensland znalazła w swoim łóżku dwumetrowego węża. Gad wylegiwał się w pościeli. Okazało się, że to jeden z najbardziej jadowitych węży na świecie. Kobieta szybko wezwała na pomoc specjalistę.

Kobieta znalazła węża podczas zmiany pościeli. Sytuację opisał łapacz węży Zachery Richards. Zanim dotarł na miejsce, w rozmowie telefonicznej przekazał mieszkance Queensland, co ma zrobić, by zwierzę nie wydostało się z pomieszczenia.

 

- Jeśli zobaczysz węża, cofnij się powoli, zostaw go, zamknij w pokoju i zadzwoń po pomoc do specjalistów - wyjaśniał później w rozmowie z portalem People.

 

ZOBACZ: Poznań. Wąż uciekł hodowcy. Kobieta znalazła go w swoim mieszkaniu

 

Doradził także kobiecie, żeby położyła ręczniki pod drzwiami do sypialni.

Wąż cały czas drzemał

Po przyjedździe Richards stwierdził, że wąż nie zmienił pozycji, więc prawdopodobnie cały czas drzemał.

 

"Dziś wieczorem sprawdź swoje łóżko dokładnie" - napisał na Facebooku. Do wpisu dołączył zdjęcia niespodziewanego gościa.

 

 

Według eksperta zwierzę prawdopodobnie szukało schronienia od wysokiej temperatury, która tego dnia panowała na zewnątrz.

 

Znaleziony w sypialni wąż to Pseudonaja textilis, czyli nibykobra siatkowana. To jeden z najbardziej jadowitych węży na świecie. 

 

Gatunek ten występuje w Australii, Papui-Nowej Gwinei i Indonezji. Odpowiada za ponad połowę zgonów spowodowanych ukąszeniami węży w Australii. 

an/dsk/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie