Pogoda w Polsce. Długoterminowa prognoza. Nadciąga drastyczne ochłodzenie

Polska
Pogoda w Polsce. Długoterminowa prognoza. Nadciąga drastyczne ochłodzenie
Pixabay/WX Charts
W Polsce można spodziewać się powrotu zimy

Początek wiosny przyniósł wysokie temperatury i promienie słońca. Prognozy wskazują jednak, że na razie ciepła aura nie zagości w naszym kraju na stałe. Okazuje się, że wkrótce ma nadejść drastyczne ochłodzenie. Lokalnie mogą pojawić się przymrozki i opady śniegu.

Do Polski w ostatnich dniach zawitała wiosenna aura. W piątek temperatura sięgnie nawet 21 st. Celsjusza na południu i południowym zachodzie. Długoterminowe prognozy nie napawają jednak optymizmem.

 

W weekend możemy spodziewać się opadów deszczu na terenie praktycznie całego kraju. We wschodniej części kraju pojawią się burze. Temperatura wyniesie od 11 stopni na północnym-wschodzie do 20 st. Celsjusza w Małopolsce.

 

Gorzej jednak przedstawiają się kolejne dni. Jak poinformowała prezenterka Polsat News Milena Rostkowska-Galant, we wtorek temperatura wahać się będzie od 6 do -2 stopni. - 6 kwietnia temperatura wyniesie nawet -5 stopni Celsjusza - podkreśliła Milena Rostkowska-Galant.

 

Wiosnę wyprą mroźne podmuchy. Wrócą opady śniegu

W poniedziałek IMGW zapowiada drastyczne ochłodzenie. Temperatura w nocy wyniesie od 0 st. Celsjusza na północy i zachodzie do 8 st. na południowym wschodzie. Lokalnie pojawią się przymrozki i opady śniegu.

 

ZOBACZ: Nadchodzi ochłodzenie. IMGW ostrzega przed oblodzeniem

 

We wtorek temperatura ma wynieść nawet -7 st. w rejonach podgórskich. Podobne temperatury będą panowały w środę. W całym kraju możliwe będzie śnieg i deszcz ze śniegiem. 

 

Cieplej będzie dopiero w czwartek. Na wschodzie i północy możliwy będzie jeszcze deszcz ze śniegiem, na zachodzie mogą pojawić się już tylko opady deszczu. W dzień temperatura wyniesie od 4 do 8 st. Celsjusza. Meteorolodzy zapowiadają także porywisty wiatr, sięgający nawet 70 km/h.

 

Podmuchy wiatru będą dochodzić nawet do 70 km/hWXCharts
Podmuchy wiatru będą dochodzić nawet do 70 km/h

 

 

2 kwietnia będzie nadal zimno. Długoterminowe prognozy serwisu WXCharts wskazują, że temperatura znowu wyniesie znowu nawet -5 st. Celsjusza.

 

2 kwietnia temperatura może wynosić nawet -5 st. CelsjuszaWXCharts
2 kwietnia temperatura może wynosić nawet -5 st. Celsjusza

Poważne ocieplenie może nadejść dopiero w drugim tygodniu kwietnia. Meteorolodzy szacują, że temperatura na terenie większości kraju wyniesie ponad 10 stopni Celsjusza.

jkm/dsk/polsatnews.pl/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie