"Walka z chrześcijaństwem i rodziną". Czarnek o przyczynach agresji wśród młodzieży

Polska
"Walka z chrześcijaństwem i rodziną". Czarnek o przyczynach agresji wśród młodzieży
PAP/Piotr Polak
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek

W polskiej szkole jest bezpiecznie, prób samobójczych, agresji praktycznie nie ma - powiedział Przemysław Czarnek. Minister edukacji i nauki stwierdził jednak, że poza szkołą agresja wśród młodzieży narasta, a jest to spowodowane "walką z chrześcijaństwem i z rodziną".

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek spotkał się w środę z mieszkańcami Szydłowca (woj. mazowieckie). Podczas wizyty polityk został zapytany o rosnącą liczbę samobójstw i prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży. 

 

 

Minister stwierdził, że są to zjawiska, "które nawarstwiają się lawinowo w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, zwłaszcza po pandemii i wymuszonej izolacji".

"W polskiej szkole jest bezpiecznie"

Jednocześnie polityk zaznaczył, że "w polskiej szkole jest bezpiecznie, prób samobójczych, agresji praktycznie nie ma".

 

- W polskiej szkole awantur prowadzących do tragicznych zdarzeń praktycznie też nie ma. To, co słyszeliśmy w ostatnim czasie, to są wydarzenia z ulic różnych miast, ale rzeczywiście - agresja narasta - przyznał minister. Dodał, że polska oświata odpowiada na te zjawiska zwiększeniem liczby etatów psychologów, pedagogów i pedagogów specjalnych.

 

ZOBACZ: Przemoc wśród młodzieży. Dane Komendy Głównej Policji

 

Czarnek podkreślił, że agresja czy samobójstwo to nie tylko i wyłącznie kwestia tego, że ktoś nie poszedł do psychologa czy do pedagoga.

 

- To jest potężny kryzys rodziny, małżeństwa, to jest walka z chrześcijaństwem, z rodziną. Zohydzanie religii, kościoła, wszystkiego, co stanowi fundament tego społeczeństwa od 1057 lat - powiedział minister. - Sieje się wiatr, zbiera się burzę - dodał.

 

Według ministra, młodzi ludzie, którzy dzisiaj targają się na swoje życie, mają problemy ze sobą, dlatego że nie są "zaopiekowani przez swoich rodziców".

"Rozwala się umysły młodych ludzi"   

- Dziecko nie rodzi się w szkole, dziecko rodzi się w rodzinie, na porodówce, a potem jest wychowywane przez rodziców - stwierdził. Według niego, szkoła pełni funkcję pomocniczą w wychowaniu, nie zastąpi rodziców. Jak zauważył, "szkoła nie wejdzie do domu po południu, nie będziecie kontrolować komputera czy smartfona młodzieńca czy dziecka w nocy, w weekend wakacje, w święta".

 

- Po pierwsze wróćmy do rodziny, nie walczmy z rodziną przy pomocy ideologii lewackich, LBGT-owskich, genderowskich, nie zohydzajmy młodym ludziom wartości, rodziny, puszczając na ulice z napisami wulgarnymi na czole - apelował Czarnek.

 

ZOBACZ: Lisewo Malborskie. Uczniowie obrażali nauczycielkę i transmitowali to na TikToku

 

- Rozwala się przy pomocy organizacji lewackich świadomość i umysły młodych ludzi. Zaczyna się im gadać bzdury, co do tego, kim są, co do ich tożsamości, również seksualnej, zostawia się ich z tymi problemami, a później mamy tego konsekwencje – zaznaczył minister.

 

Według Czarnka, telewizja, radio, internet bez ograniczeń wpływa na zachowania i rodzi problemy uczniów. - Jeśli my to wolno puścimy dzieciom - a nie zrobi tego szkoła, burmistrz, minister edukacji, prezydent - to muszą zrobić rodzice - powiedział. - Jeśli rodzice nie zapanują nad tym, co robi dziecko w internecie, z kim się spotyka, w jakie gry gra, jakie ma to oddziaływanie na jego psychikę, to my te plastry będziemy przyklejać, my psychologów dalej będziemy zatrudniać - powiedział szef MEiN.

dk/polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie