Lisewo Malborskie. Uczniowie obrażali nauczycielkę i transmitowali to na TikToku

Polska
Lisewo Malborskie. Uczniowie obrażali nauczycielkę i transmitowali to na TikToku
pixabay/WOKANDAPIX/screen via Malbork1/
Film z zajścia został opublikowany na TikToku

Uczniowie ze szkoły podstawowej w Lisewie Malborskim (województwo pomorskie) znieważali i obrażali nauczycielkę. Całe zajście zostało nagrane i trafiło na TikToka. Sprawą zajmuje się policja.

Nagranie relacji na żywo znalazł na TikToku jeden z zaniepokojonych użytkowników, który przesłał materiał do redakcji "Dziennika Bałtyckiego" i serwisu "Malbork1".

 

ZOBACZ: USA. Udawała, że ma raka wielkości piłki. 19-letnia TikTokerka aresztowana

Malbork. Obrażali nauczycielkę. Relacja trafiła na TikToka

Na filmie udostępnionym w mediach społecznościowych uczniowie jednej ze starszych klas szkoły w Lisewie Malborskim przez kilka minut obrażali nauczycielkę w trakcie lekcji. Jak można przeczytać w "Dzienniku Bałtyckim", w materiale słychać wrzaski oraz liczne wulgaryzmy. 

 

Relacja na żywo miała trwać około 5 minut. W jej trakcie pojawiały się także reakcje oglądających. Widzowie pytali, kim jest nauczycielka oraz do jakiej szkoły uczęszczają uczniowie. 

 

ZOBACZ: USA. Uczniowie zabili nauczycielkę. Powodem była zła ocena

 

Gdy w tle słychać szkolny dzwonek, na filmie słychać wulgarne słowa: "Pakujemy walizy i wyp... stąd". Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lisewie Malborskim potwierdził, że nagranie powstało w jej placówce. 

 

Dodatkowa kara dla klasy

- Policjanci przyjęli od nauczycielki zawiadomienie o znieważeniu funkcjonariusza publicznego, bo taki status ma nauczyciel, zabezpieczyli film i przesłuchali świadków - poinformowała w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" st. asp. Sylwia Kowalewska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Malborku.

 

ZOBACZ: Powstał wykrywacz działalności ChatGPT. Uczniowie zasmuceni

 

Z ustaleń policjantów wynika, że sprawa dotyczy czterech uczniów - dwójki w wieku 14 lat oraz dwójki 15-latków. Sąd rodzinny zajmie się oceną ich zachowania.  

 

Szkoła już ukarała uczniów. Najbardziej aktywna czwórka z nich otrzymała naganę dyrektora. Pozostali, którzy w mniejszym stopniu udzielali się w incydencie otrzymali naganę wychowawcy. Inni uczniowie muszą liczyć się z obniżeniem oceny za zachowanie. Natomiast cała klasa otrzymała zakaz przynoszenia telefonów do szkoły. 

mak/Dziennik Bałtycki
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie