Joanna Mucha w "Graffiti": Marzę o zmianie pokoleniowej w naszej polityce

Polska
Joanna Mucha w "Graffiti": Marzę o zmianie pokoleniowej w naszej polityce
Polsat News
Posłanka Joanna Mucha

Posłanka Joanna Mucha w programie "Graffiti" mówiła, że marzy o zmianie pokoleniowej w polskiej polityce. - A taką zmianą jest to pokolenie, które się urodziło w latach '70, czyli to jest Rafał Trzaskowski, Szymon Hołownia, Władek Kosiniak-Kamysz. To są ludzie, którzy są już pokolenie dalej i ja mam głębokie przekonanie, że są się w stanie dogadać - powiedziała.

Posłanka Joanna Mucha oceniła, że temat jednej listy wyborczej opozycji, to temat zastępczy. - Zamiast rozmawiać o programie, o tym, co powinniśmy zrobić w Polsce w nadchodzącej kadencji, rozmawiamy o konfiguracji, co nie ma naprawdę żadnego sensu - powiedziała.

 

- W naszym przekonaniu najbardziej skuteczny kształt tych list to są dwa bloki i to pokazuje tak naprawdę większość badań socjologicznych, które zostały przeprowadzone w ostatnim czasie - wyjaśniła posłanka.

Joanna Mucha: Ludzie nie wybierają antyprogramu

Mucha podkreśliła, że pomysł na to, żeby być "antypisem" i totalną opozycją jest zły. - Ludzie nie wybierają antyprogramu, tylko propozycje, wizje, coś, co się im przedstawia jako program. W moim przekonaniu to, że Donald Tusk cały czas powtarza, że "antyPiS" jest wystarczającym programem, jest nieprawdą. To jest za mało - wyjaśniła.

 

ZOBACZ: Joanna Mucha o klimatyzacji w Sejmie: Wszyscy chorujemy

 

Posłanka powiedziała również, że marzy o zmianie pokoleniowej w polityce. - A taką zmianą jest to pokolenie, które się urodziło w latach '70, czyli to jest Rafał Trzaskowski, Szymon Hołownia, Władek Kosiniak-Kamysz. To są ludzie, którzy są już pokolenie dalej i ja mam głębokie przekonanie, że są się w stanie dogadać i przełamać tę polaryzację, która jest w tej chwili na polskiej scenie politycznej - dodała.

 

Mucha o stadionie: Zbudowaliśmy naprawdę dobry obiekt

Prowadzący Grzegorz Kępka poruszył także temat stadionu PGE Narodowy i zgody, którą wydał warszawski ratusz na odbycie się tam meczu Polska-Albania. W listopadzie na stadionie wykryto usterkę i obiekt zamknięto.

 

ZOBACZ: Stadion Narodowy ponownie zostanie otwarty. Znamy datę

 

- Stadion ma 10-11 lat. W moim przekonaniu, jeśli byłby dobrze prowadzony, czyli też przeglądy byłby rzeczywiście na bieżąco dobrze wykonywane, to nie miała tego typu sytuacja prawa się wydarzyć - powiedziała Mucha, która w latach2011-2013 była ministrem sportu

 

- Zbudowaliśmy naprawdę bardzo dobry obiekt pod względem technologicznym, pod względem zaplanowania go i jego użyteczności - powiedziała. Dodała, że docierały do niej informacje, że w ostatnich latach nie było tam jednak dobrego nadzoru właścicielskiego. 

 

Wcześniejsze programy "Graffiti" można obejrzeć tutaj.

pgo/ sgo / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie