Joanna Mucha: Takiego ciągu działań nigdy bym się po polskim rządzie nie spodziewała

Polska
Joanna Mucha: Takiego ciągu działań nigdy bym się po polskim rządzie nie spodziewała
Polsat News
Posłanka Joanna Mucha

Co zrobił rząd? Ograniczył produkcję polskiego węgla, zastąpił ją węglem rosyjskim, po czym wprowadził na niego sankcje. Takiego ciągu działań, nigdy bym się po polskim rządzie nie spodziewała, bo ten ciąg działa na szkodę Polaków - powiedziała w programie "Graffiti" posłanka Joanna Mucha z Polski 2050 Szymona Hołowni.

Posłanka odniosła się do wtorkowego posiedzenia rządu, na którym ma być poruszony temat bezpieczeństwa energetycznego Polski. 

Mucha: Rząd zachował się w sposób absolutnie niewytłumaczalny

- Rząd zachował się w sposób, który jest dla mnie absolutnie niewytłumaczalny, bo jeśli wycofuje się produkcję polskiego węgla, to zastępuje się ją odnawialnymi źródłami energii i inwestuje się w to, żeby było to energetycznie ekwiwalentne - powiedziała posłanka.  

 

ZOBACZ: Wiceminister Anna Łukaszewska-Trzeciakowska: Gazu nie zabraknie, mamy zakontraktowany węgiel

 

Dodała, że "jeśli wprowadza się sankcje, to jednocześnie kontraktuje się węgiel w innych miejscach, po to, żeby ten węgiel mógł przypłynąć do Polski i był na miejscu".

 

- Co zrobił rząd? Ograniczył produkcję polskiego węgla, zastąpił ją węglem rosyjskim, po czym wprowadził na niego sankcje. Takiego ciągu działań nigdy bym się po polskim rządzie nie spodziewała, bo ten ciąg działań działa na szkodę Polaków - oceniła Mucha.

 

ZOBACZ WIDEO: Joanna Mucha: Takiego ciągu działań nigdy bym się po polskim rządzie nie spodziewała

 

Mucha: Mamy przed sobą jedną z najgorszych zim w dziejach Polaków

Posłanka dodała, że do tzw. ustawy węglowej trzeba było wprowadzić poprawki proponowane przez opozycję. - Zgłaszaliśmy poprawki, żeby objąć tą ustawą również inne źródła energetyczne i żeby wprowadzić prób dochodowy - wymieniła posłanka. - Wystarczy przyjąć to, co proponuje opozycja czy w Sejmie, czy w Senacie i rzeczywiście sytuacja Polaków się poprawi - oceniła Mucha.

 

- Mamy przed sobą zimę, która pewnie będzie jedną z najgorszych w dziejach Polaków. Już wiemy, że następna będzie jeszcze gorsza i kolejna prawdopodobnie jeszcze gorsza, bo już dzisiaj możemy spodziewać się kolejnych ruchów na gazie i innych materiałach energetycznych - powiedziała posłanka.

 

ZOBACZ: Kazimierz Smoliński: Jestem przekonany, że cena węgla spadnie

Mucha: Gdyby dzisiaj Polską rządziła opozycja, to byłby pieniądze z KPO

Posłanka Polski 2050 Szymona Hołowni zapewniła, że nie ma najmniejszych wątpliwości, że "gdyby dzisiaj Polską rządziła opozycja, to byłby pieniądze z KPO".

 

Dopytywana przez prowadzącego, czy w sprawie pieniędzy z KPO dla Polski jest jakaś gra polityczna KE, odparła: "Drogi rządzie, drogi PiS-ie, dopuśćcie sędziów, którzy zostali przez was odsunięci od orzekania, zlikwidujcie Izbę Odpowiedzialności Zawodowej, którą stworzyliście na wzór i podobieństwo Izby Dyscyplinarnej i nagle okaże się, że nie ma w tym polityki, jest tylko walka o praworządność w Polsce."

 

Wcześniejsze odcinki programu "Graffiti" można obejrzeć tutaj.

pgo/arż/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie