Stadion Narodowy ponownie zostanie otwarty. Znamy datę

Polska
Stadion Narodowy ponownie zostanie otwarty. Znamy datę
Polsat News
Prace naprawcze na Stadionie Narodowym trwają

Choć Stadion Narodowy nie wróci do pełni funkcjonowania, od soboty ponownie zostanie otwarta jego część. - Zdaniem ekspertów nie ma ryzyka, że obiekt mógłby się zawalić - relacjonuje reporter Polsat News. Znamy też wstępną datę pierwszego meczu, który ma zostać przeprowadzony po awarii gmachu.

Prace nad awarią Stadionu Narodowego trwają od 11 listopada. Dzień wcześniej kontrola, która została przeprowadzona, wykryła poważną wadę konstrukcyjną dachu. Chodziło o część, podtrzymującą konstrukcję. Kiedy obiekt zostanie ponownie otwarty?

Stadion Narodowy. Która część zostanie otwarta?

- Jutro otwieramy przestrzeń dla biznesu. Wracają najemcy biur, wraca też przestrzeń konferencyjna. Jest to bardzo pozytywna informacja, bo już jutro odbędą się pierwsze duże wydarzenia biznesowe - mówi Małgorzata Bajer, rzeczniczka prasowa Stadionu Narodowego. 

 

Bajer przekazała też, że w sobotę stadion ma zostać otwarty dla wycieczek, grup zorganizowanych, a także wszystkich, którzy chcieliby zwiedzić gmach.

 

WIDEO: Stadion Narodowy zostanie ponownie otwarty?

 

 

- Wraca również przestrzeń wokół stadionu dla sportów miejskich, mieszkańców Warszawy i dla turystów. Będą mogli tu spacerować i uprawiać sporty - mówiła.

Pierwszy mecz po awarii. Znamy wstępny termin

W wyniku prac naprawczych na dach Stadionu Narodowego zostały założone tzw. bajpasy. - Zdaniem ekspertów nie ma ryzyka, że stadion mógłby się zawalić. Bajpas to jednak element tymczasowy. Wciąż będą trwały pracę, żeby stadion był w pełni sprawny - tłumaczy reporter.

 

Wstępne prognozy mówią, że 27 marca 2023 roku ma odbyć się mecz Polski z Albanią w ramach eliminacji do Euro 2024. - To ma być pierwszy mecz, który miałby być po naprawie rozegrany - relacjonuje dziennikarz.

 

Jeszcze co najmniej przez trzy miesiące płyta i trybuny będą zamknięte. 

nb/ sgo / Polsat News / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie