Radosław Fogiel pyta na TikToku: "Za co nienawidzicie PiS?". Tysiące odpowiedzi

Polska
Radosław Fogiel pyta na TikToku: "Za co nienawidzicie PiS?". Tysiące odpowiedzi
TikTok.com@pis_org
Radosław Fogiel odpowiada na pytania użytkowników TikToka

Poseł PiS Radosław Fogiel zapytał młodych na TikToku: "Dlaczego nienawidzisz Prawa i Sprawiedliwości?". Po chwili dodał, że - jego zdaniem - użytkownicy nic nie wiedzą o programie, polityce i dokonaniach partii. Wśród odpowiedzi internautów znalazły się zarzuty dotyczące m.in. najwyższej od 27 lat inflacji, upolitycznia sądów i ukrywania nieruchomości w oświadczeniach majątkowych premiera.

Radosław Fogiel zasugerował użytkownikom platformy, że nie orientują się w programie partii. Na tiktokowym nagraniu formułował pytania w formie zarzutów. 

 

ZOBACZ: Raper Mata i narkotyki. Prokuratura chce skazania ze "względów wychowawczych"

 

"Za co tak naprawdę nienawidzicie PiS-u? Czy wy w ogóle wiecie cokolwiek o Prawie i Sprawiedliwości? Waszą nienawiść ukształtowały teksty Cypisa i Maty. Nie wiecie nic o naszych programach, o naszej polityce, o tym, co nam się udało zrobić przez te osiem lat. Chętnie posłucham, konkrety! - powiedział Fogiel na nagraniu. 

Fogiel chciał opinii o PiS. Internauci: inflacja, drożyzna, upolitycznienie sądów 

Wśród komentarzy znalazły się zarzuty dotyczące m.in. wysokiej inflacji (18,4 proc. r/r w lutym), brak rozgraniczenia Kościoła od państwa, reformy edukacyjnej ministra Przemysława Czarnka (tzw. ustawa lex Czarnek, która, gdyby przeszła, zwiększałaby nadzór kuratorów w placówkach).

 

Ponadto użytkownicy odnieśli się również do kwestii upolitycznienia sądów i Trybunału Konstytucyjnego, ograniczanie praw reprodukcyjnych czy kwestii nadużywania władzy przez polityków. Wspomnieli m.in. o premierze Mateuszu Morawieckim, sugerując że w oświadczeniach majątkowych miał ukrywać nieruchomości, a przed wejściem do polityki część majątku przepisał na żonę (według "Newsweeka").

 

Niektórzy internauci zdecydowali się wykorzystać okazję do zadania pytania politykowi. "A co wam udało się zrobić przed te osiem lat?" - padło pytanie. Inny poprosił, by Fogiel odniósł się do kwestii przytoczonych w komentarzach. Polityk odpisał: "Będzie [odpowiedź - przyp. red.]. Pracujemy nad tym".

Radosław Fogiel o tekstach Cypisa i Maty. Co zaśpiewali o PiS?

Na wideo z udziałem Fogla, oprócz pytań dotyczących zarzutów względem Prawa i Sprawiedliwości, znalazł się również fragment koncertu Maty. Raper nie kryje się z niechęcią do partii rządzącej. W utworze "Patoreakcja" śpiewa o tym, że TVP "chciałaby zająć się Matą seniorem", czyli ojcem rapera, krytykującym PiS prof. Marcinem Matczakiem. Na koncertach Maty wielokrotnie słychać było wulgarne hasła w kierunku partii rządzącej

kg/ml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie