"Mój ukochany schaboszczak". Donald Tusk porównał ceny za PO i PiS

Polska
"Mój ukochany schaboszczak". Donald Tusk porównał ceny za PO i PiS
Twitter/Donald Tusk
Donald Tusk postanowił porównać ceny produktów

Donald Tusk postanowił porównać ceny zakupów za PO i za PiS. Opublikował nagranie, w którym pokazał kilka podstawowych produktów i nawiązał do danych GUS o rekordowej inflacji. Politycy PiS odpowiadają, że znacząco wzrosła płaca minimalna.

- Pomidory 3,99. Żart, oczywiście. Gazetka jest z marca 2015 roku, kiedy rządziliśmy. Zanim PiS przejął władzę - podkreślił Donald Tusk w nagraniu opublikowanym w swoich mediach społecznościowych. Lider Platformy Obywatelskiej postanowił porównać ceny za PO i PiS.

 

- Wtedy 3,99, dzisiaj kilo pomidorów prawie 13 złotych. Moja cena cebuli to była złotówka za kilogram, dzisiaj sześć razy więcej - mówił dalej.

 

ZOBACZ: Donald Tusk: Nie powinniśmy mieć religii w szkołach

 

- Mój ukochany schaboszczak. Wtedy kilogram 11,99, dzisiaj to jest pawie 21 złotych. Rekordzista olej. Dwa litry, wtedy, niecałe 9 złotych, dzisiaj prawie 22 złote - wskazał.

Dane GUS o inflacji

W ten sposób Tusk odniósł się do danych Głównego Urzędu Statystycznego o inflacji. W ujęciu rocznym za luty 2023 wyniosła rekordowe 18,4 procent. To najwięcej od 26 lat.

 

 

- Tak po ludzku brzmi komunikat dzisiejszy o rekordowej inflacji w Polsce. PiS = drożyzna - podkreślił szef PO.

 

Na Twitterze odpowiedział mu między innymi Włodzimierz Bernacki. "Kiedy rządziliście Polacy dostawali 5 zł za godzinę pracy, często mniej, i to nie były wyjątki! Dziś minimalne wynagrodzenie za każdą godzinę wykonanego zlecenia lub świadczenia usług wynosi 22,80 zł brutto" - napisał senator PiS.

jk/ml / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie