Poseł PiS Kazimierz Smoliński założył perukę i zaszalał przed kamerą

Polska
Poseł PiS Kazimierz Smoliński założył perukę i zaszalał przed kamerą
Twitter/Monika Zakrzewska
Kadry z filmiku, na którym jest Kazimierz Smoliński

Polityk PiS Kazimierz Smoliński wziął udział w evencie zorganizowanym z okazji Dnia Kobiet. Wraz z dwoma towarzyszkami zatańczył przed kamerą. Nagranie trafiło do sieci. Uwagę przykuwa blond peruka, którą założył poseł. Mamy komentarz posła.

Dwie rozbawione kobiety, w tym jedna z "diabelskimi" rogami, a wraz z nimi mężczyzna, który ubrał damską blond perukę. Tą ostatnią osobą jest poseł PiS Kazimierz Smoliński.

 

Krótkie nagranie od środy rozchodzi się w mediach społecznościowych. Na nim wszyscy dobrze się bawią, a całości towarzyszy domontowana muzyka. Kamera przez 40 sekund krąży wokół bohaterów wideo.

Kazimierz Smoliński na imprezie. Założył perukę i zaszalał przed kamerą

"Poznajecie pana w peruce? Katolik, obrońca wartości, ostatnio ze zdjęciem Jana Pawła II. Kazimierz Smoliński podczas wielkopostnej imprezy z okazji Dnia Kobiet, zorganizowanej w ostatnią sobotę 11 marca" - napisała na Twitterze Monika Zakrzewska z organizacji Projekt Jesień, która zamieściła filmik.

 

 

Internauci zwracają uwagę, że jeśli nagranie jest prawdziwe, podobnie jak data jego wykonania to Kazimierz Smoliński bawił się mimo Wielkiego Postu. Ten 40-dniowy okres w katolickim kalendarzu oznacza m.in. konieczność powstrzymania się od muzycznych i tanecznych zabaw w każdej formie.

 

Po publikacji tekstu Kazimierz Smoliński przesłał nam wyjaśnienia.

 

"To była fotobudka. Kobiety podczas Dnia Kobiet poprosiły mnie o wspólne zdjęcie z akcesoriami, mnie przypadła peruka. W takiej fotobudce stoi się, a wokół krąży kamera" - napisał.

 

Odnosząc się do wątku Wielkiego Postu zauważył, że "W Katechizmie Kościoła Katolickiego, gdzie jest pięć przykazań kościelnych, jest zapis, że trzeba powstrzymywać się od zabaw w tym czasie, a interpretacja jest taka, że nie powinno bawić się w piątki. To nie była zabawa, tylko fotobudka".

 

ZOBACZ: Waldemar Buda o inflacji: Jesteśmy u szczytu. Teraz może być tylko lepiej

 

W latach 2012-2016 Smoliński kierował Polskim Instytutem Katolickim "Sursum Corda" w Gdańsku. Wiązał się też z Klubem Inteligencji Katolickiej.

Kazimierz Smoliński broni Jana Pawła II i prawa ws. aborcji

Smoliński jest też wśród polityków obozu rządzącego, którzy w reakcji na reportaż TVN24 o Karolu Wojtyle dołączyli do protestu wobec tez w nim postawionych. Ponadto 10 marca, gdy Sejm podejmował uchwałę w obronie Jana Pawła II, trzymał portret papieża, przez przypadek do góry nogami.

 

Z kolei we wtorkowej "Debacie Dnia" w Polsat News ten poseł PiS bronił kształtu obecnego prawa ws. aborcji. - Nie jest prawdą, że w Polsce jest zakaz aborcji. Aborcja jest dozwolona w dwóch przypadkach przewidzianych - twierdził, powołując się na swoje prawnicze wykształcenie.

wka/ml / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie