Wielkopolskie: Kobieta żerowała na aukcjach charytatywnych. Fałszowała potwierdzenia wpłat

Polska
Wielkopolskie: Kobieta żerowała na aukcjach charytatywnych. Fałszowała potwierdzenia wpłat
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/GP_Design
Kobieta żerowała na aukcjach charytatywnych. Fałszowała potwierdzenia wpłat

Mieszkanka Wielkopolski dopuściła się oszustw na aukcjach charytatywnych prowadzonych na rzecz chorych dzieci. Kobieta brała udział w licytacji, fałszowała potwierdzenia wpłat i odbierała przedmioty, które "wylicytowała". W ten sposób udało jej się zdobyć 47 przedmiotów.

20-latka z gminy Miejska Górka oszukała 47 osób na łączną kwotę 7 tys. złotych. Kobieta w okresie od listopada 2022 roku do stycznia 2023 roku "wygrywała" licytacje na wybrane przez siebie przedmioty. Policja informuje, że w tym czasie na Facebooku odbywały się aukcje na rzecz dwóch dziewczynek z powiatu rawickiego. Pieniądze miały zostać wykorzystane na kosztowne leczenie. 

 

ZOBACZ: Sokółka. Matka z dziećmi potrącona na przejściu dla pieszych. Poszkodowani w szpitalu

 

- Wówczas różnego rodzaju przedmioty wiele osób wystawiało na licytacje. Pieniądze w większości z licytacji trafiały na konto przypisane obu zbiorkom na Fundacje Siepomaga, ale w przypadku rzeczy wylicytowanych przez 20-latkę tak nie było - przekazała asp. sztab. Beata Jarczewska z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu. 

Oszukiwała na aukcjach. Podrabiała potwierdzenia przelewu

- Mechanizm oszustki był następujący: "Wygrywała” upatrzone przez siebie licytacje następnie fabrykowała potwierdzenia dokonania wpłaty wpisując na nich komputerowo zadeklarowane, ale niewpłacone pieniądze. Kolejno umieszczała te fałszywki w komentarzu do wygranej licytacji i odbierała przedmiot - tłumaczyła policjantka. 

 

ZOBACZ: Kalisz: Został oblany kwasem i stracił ucho. Nie ma litości dla sprawców

 

Kobieta wyłudziła w ten sposób m.in wózek dziecięcy, ubranka, zabawki, rowerek. Część przedmiotów udało się odzyskać. 20-latka usłyszała zarzuty. Grozi jej kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia. 

dsk/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie