Kalisz: Został oblany kwasem i stracił ucho. Nie ma litości dla sprawców

Polska
Kalisz: Został oblany kwasem i stracił ucho. Nie ma litości dla sprawców
pixabay
Kaliszanin spotka się ze sprawcami w sądzie

18 stycznia 2022 roku 50-latek na zawsze stracił pełną sprawność. Nie widzi na lewe oko, nie ma ucha. Przeszedł kilka operacji i załamanie nerwowe. W sądzie spotka się ze sprawcami, którzy doprowadzili do oblania go kwasem. Jeden z mężczyzn jest członkiem jego rodziny. Rusza proces.

Poparzony mężczyzna czekał 14 miesięcy, by zobaczyć się ze sprawcami, którzy doprowadzili go do trwałego kalectwa. "Nie będzie to dla mnie proste, ponieważ przechodzę zespół stresu pourazowego. Wszystko wróci, zobaczę sprawcę i zleceniodawcę" – powiedział w rozmowie z PAP pokrzywdzony.

 

Przed Sądem Okręgowym w Kaliszu stanie dwóch mężczyzn - 24- i 62-latek. Starszy zlecił młodszemu oblanie kwasem poszkodowanego. "Ani u jednego, ani u drugiego nie ma żadnej skruchy. Jeden jest zadowolony, że to zrobił, drugi kłamie, że tego nie zlecił" – dodał 50 latek.

 

ZOBACZ: Kalisz. Mężczyzna oblany kwasem. Twierdzi, że na zlecenie szwagra

 

Młodszemu, który oblał kwasem kaliszanina, grozi od trzech do 15 lat więzienia. Starszy może zostać skazany na maksymalnie trzy. Proces rozpocznie się w poniedziałek. Poszkodowany domaga się dla oskarżonych najwyższych wyroków.

Atak w Kaliszu. Poszło o rodzinne porachunki 

W styczniu do 50-latka podszedł nieznany mężczyzna i oblał go substancją silnie żrącą o odczynie kwasowym. Stał przed budynkiem swojej firmy, dlatego od razu wybiegli do niego pracownicy, jednak sprawca uciekł. Po tygodniu policji udało się do schwytać i przyznał się do winy. 

 

Pokrzywdzony od początku podtrzymywał, że kwasem oblano go na zlecenie męża siostry. Szwagier obwiniał go o rozpad swojego małżeństwa. 

 

"Bardzo pomagałem mojej siostrze, ponieważ widziałem, że związała się z człowiekiem, który jest przemocowy wobec niej i córek. Choć ma założoną niebieską kartę i został wyeksmitowany z domu, to nadal nękał siostrę. Wcześniej był skazany za pobicie policjanta. Miał też wyroki w zawieszeniu za pobicie siostry i córek" – powiedział 50-latek rok temu w rozmowie z PAP. 

 

kg/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie