Olsztynek: Zajechał drogę na S7 i doprowadził do wypadku. Kierowca usłyszał wyrok

Polska
Olsztynek: Zajechał drogę na S7 i doprowadził do wypadku. Kierowca usłyszał wyrok
Twitter/Bandyta z kamerką
W sieci opublikowano nagranie kolizji

Zapadł wyrok w sprawie wypadku na drodze ekspresowej S7. Kierujący volkswagenen zirytowany tym, że seat jechał za wolno lewym pasem, po wyprzedzeniu go zaczął hamować. W efekcie kierowca seata uderzył w barierki ochronne. Autem podróżowało małżeństwo z czteroletnim dzieckiem. Sąd w Olsztynie uznał, że 37-letni kierujący volkswagenem jest winny.

Sąd w Olsztynie orzekł, że Jarosław W. jest odpowiedzialny za spowodowanie wypadku.

 

Mężczyzna został ukarany karą 15 tysięcy złotych oraz zabraniem prawa jazdy na rok i dwa miesiące.

 

ZOBACZ: Zajechał drogę i spowodował groźną kolizję. Agresywny kierowca volkswagena usłyszał zarzuty

 

W sierpniu zeszłego roku na drodze S7 w okolicach Olsztynka Jarosław W. złośliwie zajechał drogę i gwałtownie zahamował przed Seatem Ibizą przewożącym trzyosobową rodzinę. Mniejsze auto rozbiło się wówczas na barierach energochłonnych.

 

Policja ustaliła, że pirat drogowy to 33-letni mieszkaniec Olsztyna.

Kolizja na S7. Chciał pouczyć drugiego kierowcę 

Poszkodowany jechał drogą S7 w kierunku Warszawy wraz z żoną i czteroletnim synem. Kierowcy Volkswagena Arteona prawdopodobnie nie spodobała się prędkość poprzedzającego pojazdu. Po wyprzedzeniu postanowił złośliwie zajechać drogę Seatowi Ibizie i z impetem zahamować. Auto zjechało na pobocze i uderzyło w bariery energochłonne.

 

WIDEO: Wypadek na S7

 

 

Choć całe zdarzenie, nagrane przez kamerę zainstalowaną przez innego uczestnika ruchu. Choć wyglądało na bardzo groźne, to pasażerowie samochodu nie odnieśli poważnych obrażeń.


Sprawa odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z wideorejestratorów innych uczestników ruchu drogowego oraz nagrania z kamer należących do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

an/ml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie