Niewodna. Nie żyje ks. Henryk Czajka. 60-letni kapłan zmarł podczas mszy

Polska
Niewodna. Nie żyje ks. Henryk Czajka. 60-letni kapłan zmarł podczas mszy
Parafia pw. Św. Anny w Niewodnej
Ks. Henryk Czajka zmarł w wieku 60 lat

W niedzielę zmarł ks. Henryk Czaja, proboszcz parafii pw. św. Anny w Niewodnej (woj. podkarpackie). Kapłan zasłabł i zmarł podczas porannej mszy świętej. Miał 60 lat. W tym roku obchodziłby 35. rocznicę święceń.

O śmierci proboszcza poinformowano w niedzielę w południe w mediach społecznościowych parafii, której ks. Czajka był proboszczem. 

 

"Pogrążeni w smutku zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym w wieku 60 lat zmarł ksiądz proboszcz Henryk Czajka" - napisano.

Jak informuje portal jaslo.naszemiasto.pl, kapłan zmarł podczas odprawiania mszy świętej. 

 

Parafia poinformowała, że we wtorek odbędzie się pogrzeb duchownego. "O godzinie 11:00 w kościele odbędzie się czuwanie modlitewne wraz z różańcem. O godzinie 12:00 odprawiona zostanie Msza Święta pogrzebowa, po czym ciało śp. księdza proboszcza zostanie złożone na cmentarzu parafialnym w Niewodnej" - podano. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył będzie rzeszowski biskup Jan Wątroba. 

 

Kim był ks. Henryk Czajka?

Ks. Henryk Czajka urodził się 23 czerwca 1962 r. w Brzostku. W 1982 roku wstąpił do seminarium duchownego w Przemyślu, a święcenia kapłańskie przyjął 14 czerwca 1988 roku z rąk bpa Ignacego Tokarczuka.

 

ZOBACZ: Ksiądz zmarł w czasie nabożeństwa. Osunął się na ziemię po udzielaniu komunii

 

Od 24 sierpnia 2003 roku był proboszczem w  pw. św. Anny w Niewodnej. Podczas prawie 35-letniej posługi kapłańskiej był m.in. diecezjalnym duszpasterzem Ruchu Światło-Życie oraz pełnił funkcje dekanalnego duszpasterza LSO w dekanacie brzosteckim i dekanalnego duszpasterza trzeźwości w dekanacie frysztackim.

pgo/ml / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie