Siedlce. Ksiądz zmarł w trakcie mszy świętej

Polska
Siedlce. Ksiądz zmarł w trakcie mszy świętej
Facebook.com/krzysztof.skwierczynski63
Ks. Krzysztof Skwierczyński zmarł w niedzielę w trakcie mszy świętej

W niedzielę 11 lipca w trakcie mszy świętej zmarł nagle ks. kan. Krzysztof Skwierczyński. O śmierci 58-letniego duchownego poinformował w mediach społecznościowych biskup pomocniczy diecezji siedleckiej ks. Grzegorz Suchodolski.

"Dziś wieczorem, głosząc homilię podczas mszy św. w parafii Bożego Ciała w Siedlcach, odszedł nagle do Pana ks. kan. Krzysztof Skwierczyński, ojciec duchowny alumnów i kapłanów diecezji siedleckiej. Tak jak czytaliśmy w dzisiejszej Ewangelii: nic nie wziął ze sobą na tę drogę, ani torby, ani trzosa. Odszedł głosząc Jezusa Chrystusa. Wierzymy, że teraz słucha już swego Mistrza w niebie. Krzysztof, odpoczywaj w Panu" - napisał biskup Suchodolski.

 


Ks. kan. Krzysztof Skwierczyński urodził się w 1963 roku. Ukończył studia seminaryjne w WSD Diecezji Siedleckiej. Przez lata pracował w Katolickim Radiu Podlasie m.in. jako dyrektor programowy i redaktor naczelny. Po odejściu z radia był duszpasterzem akademickim w Siedlcach, a w ostatnich latach pełnił posługę ojca duchownego w WSD.

Pogrzeb księdza Skwierczyńskiego odbędzie się w środę 14 lipca. O godz. 9 w siedleckiej katedrze rozpocznie się czuwanie przy trumnie zmarłego, następnie o godz. zostanie odprawiona msza żałobna. O godz. 13 odprawiona zostanie msza pogrzebowa w Paprotni, po której ciało zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

jo / Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie