Biała Podlaska. Skakali po głowie 18-latka. Trzy osoby zatrzymane

Polska
Biała Podlaska. Skakali po głowie 18-latka. Trzy osoby zatrzymane
Policja Biała Podlaska
Zatrzymanie sprawców z Białej Podlaskiej

W zeszłym tygodniu w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie) nastolatkowie pobili 18-latka. Jeden z nich nagrywał całe zdarzenie, a wideo trafiło do sieci. Cała trójka obecnie przebywa w tymczasowym areszcie. Dwóm sprawcom grozi do 10 lat więzienia.

W połowie marca do sieci trafiło nagranie z pobicia 18-latka. Dwaj sprawcy, 17- i 20-latek, bili go i kopali, a następnie jeden z nich zaczął skakać po głowie ofiary. Mimo błagań ofiary, nie przerwali brutalnego ataku. Sprawą zainteresowała się policja w Białej Podlaskiej. Zatrzymano trzech mężczyzn. 

Biała Podlaska. Trzy osoby zatrzymane ws. pobicia

Policja ustaliła personalia uczestników pobicia. Zatrzymali 17-letniego mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego oraz 20-latka z gminy Biała Podlaska. Młodszy trafił na komisariat z ośrodka, w którym tymczasowo przebywał, a starszy ukrywał się przed funkcjonariuszami. Ostatecznie jednak został zamierzony w woj. mazowieckim. Bialski sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. 

 

Do aresztu trafił również zatrzymany 23-latek, który nagrywał całe zdarzenie.

 

ZOBACZ: Kraków. Adwokat zleciła pobicie znajomej męża. Zatrzymanych pięć osób

Do 10 lat więzienia

W weekend Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej przedstawiła mężczyznom zarzuty. Będą odpowiadać za pobicie oraz usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Nagrywający jest podejrzany o utrudnianie postępowania karnego oraz zmuszanie funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych. Podczas zatrzymania mężczyzna szczuł psami funkcjonariuszy.

 

17 i 20-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a 23-latkowi - do pięciu lat.

CZYTAJ TEŻ: Dzień Matki w Wielkiej Brytanii. Bójka grupy kobiet przed klubem

 

kg/pgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie