Policjantka reaguje na pobicie w Pruszkowie. Zwróciła się z apelem

Polska
Policjantka reaguje na pobicie w Pruszkowie. Zwróciła się z apelem
Polsat News, Instagram/z_pamietnika_policjantki
Policjantka zwraca się z apelem po pobiciu w Pruszkowie

Podinspektor Małgorzata Sokołowska - prowadząca w sieci profil "Z pamiętnika policjantki" - zwróciła się z apelem w związku z agresywnym zachowaniem młodzieży. "Być może gdyby ktoś zareagował wcześniej, sytuacja nie eskalowałaby tak mocno" - napisała. W niedzielę pojawiło się nagranie, na którym grupa nastolatków znęca się nad rówieśnikiem w Pruszkowie.

"Tragedia z Zamościa, niestety, niewiele zmieniła w postępowaniu patologicznej młodzieży. Do sieci trafiło właśnie nagranie, na którym 16-latek z Pruszkowa został brutalnie pobity" - przekazała Sokołowska, zwracając się z prośbą o nierozpowszechnianie wideo, ponieważ takie działanie może doprowadzić to do kolejnego nieszczęścia.

Policjantka apeluje ws pobicia w Pruszkowie

Podinspektor zaapelowała, by reagować na krzywdę innych i "zawsze zachowywać się tak, jak chcielibyśmy, aby zachowali się inni kiedy bylibyśmy w potrzebie".


Sokołowska zwróciła się także do rodziców, by rozmawiali ze swoimi dziećmi na temat tego, jak działać w przypadku podobnych zachowań. "Pamiętaj, że Twoje dziecko może być osobą dotkniętą przemocą, jej świadkiem lub sprawcą" - napisała.

 

ZOBACZ: Zamość. Marsz po zabójstwie 16-letniego Eryka. Wśród obecnych jego mama


Policjantka podkreśliła, by podejmować działanie w przypadku agresywnych zachowań. Przypomniała również, że w policji funkcjonują Sekcje do Spraw Nieletnich zajmujące się problematyką przestępczości nieletnich. Co więcej, mundurowych można zaprosić na spotkania z młodzieżą w szkole. 
 
"Chciałam podkreślić, że najważniejsza jest reakcja, bo przypuszczam, że powyższe przestępcze zachowania, o których czytamy dziś na pierwszych stronach gazet, nie były pierwszymi czynami zabronionym popełnianymi przez tych nieletnich sprawców. Być może gdyby ktoś zareagował wcześniej, to sytuacja nie eskalowałaby tak mocno" - zakończyła.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Policjantka - podinspektor Małgorzata Sokołowska (@z_pamietnika_policjantki)

Pruszków: Grupa nastolatków znęcała się nad rówieśnikiem

W niedzielę pojawiło się nagranie, na którym grupa nastolatków bije chłopaka, każe całować buty i przypala papierosami jego dłonie. Ze względu na drastyczność nie publikujemy tego nagrania.


Po południu rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak powiadomił, że w związku ze sprawą zatrzymano sześć osób w wieku 14-16 lat. Rzecznik również zaapelował o nieudostępniania nagrania.


Informacje o zdarzeniach w Pruszkowie są kolejnymi doniesieniami o agresji młodych osób. 28 lutego 16-letni Eryk z Zamościa zmarł na skutek poniesionych obrażeń po pobiciu. Pojawiły się także informacje o pobiciu 17-latków w Katowicach.  

anw/ac / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie