Białoruś: Więzień polityczny próbował popełnić samobójstwo. Wcześniej prowadził strajk głodowy

Świat
Białoruś: Więzień polityczny próbował popełnić samobójstwo. Wcześniej prowadził strajk głodowy
Facebook/spring96.org
Igor Łosik

Igor Łosik, białoruski więzień polityczny, próbował popełnić samobójstwo - podaje Centrum Obrony Praw Człowieka Wiosna. Blogera udało się uratować.

"Działacze praw człowieka otrzymali z kilku źródeł informację, że Igor Losik w  kolonii karnej w Nowopołocku długo prowadził strajk głodowy, a następnie podciął sobie ręce i szyję. Igor został uratowany i wysłany do centrum medycznego" - czytamy w poście na profilu Wiosny.

 

Igor Łosik skazany

Białoruski bloger Igor Łosik został zatrzymany przez władze białoruskie 25 czerwca 2020 r. Oskarżono go o organizowanie i przygotowywanie imprez zakłócających ład publiczny.

 

Łosik zgodnie z prawem miał zostać zwolniony najpóźniej po sześciu miesiącach, jednak to się nie wydarzyło. Ponownie oskarżono go o nieuprawniony udział w demonstracjach.

 

ZOBACZ: Białoruś: Swiatłana Cichanouska i Pawieł Łatuszka skazani przez białoruski reżim

 

14 grudnia 2021 został skazany na 15 lat więzienia za "organizowanie zamieszek, podżeganie do nienawiści, stawianie oporu wobec funkcjonariuszy państwowych

 

Jego żona Daria Łosik została skazana na dwa lata więzienia. Małżeństwo ma czteroletnią córkę, którą opiekują się dziadkowie.

Gdzie szukać pomocy? Mat. prasowe
Gdzie szukać pomocy?


CZYTAJ DALEJ: Siedzi w ukraińskim więzieniu. Regularnie słyszy wybuchy

 

an/ml / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie