Kosiniak-Kamysz zapowiada złożenie wniosku o odwołanie ministra rolnictwa

Polska
Kosiniak-Kamysz zapowiada złożenie wniosku o odwołanie ministra rolnictwa
PAP/Przemysław Piątkowski/Polsat News

- Minister Kowalczyk oszukał polską wieś i wprowadził na manowce polskiego rolnika - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz podczas spotkania z mieszkańcami Buska-Zdroju. Lider PSL zapowiedział złożenie w przyszłym tygodniu wniosku o odwołanie ministra rolnictwa.

Na spotkaniu z mieszkańcami Buska-Zdroju (woj. świętokrzyskie) przewodniczący PSL odniósł się do piątkowej akcji zorganizowanej przez stowarzyszenie "Oszukana wieś". Podczas targów rolniczych w Kielcach rolnicy za pomocą syren próbowali zakłócić wydarzenie z udziałem ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka. 

 

ZOBACZ: Kielce: Chcieli zablokować wystąpienie wicepremiera. Henryk Kowalczyk otoczony przez rolników


- To, co wydarzyło się na targach w Kielcach, jest wyrazem rozpaczy, zniecierpliwienia i dramatu rolnika, polskiego gospodarza i chłopa, czyli jest dramatem polskiej wsi. To byli reprezentanci polskiej wsi, którzy już nie mogą tego wytrzymać, mają tego serdecznie dość - stwierdził lider ludowców.

Kosiniak-Kamysz o rządzących: Nie mają pomysłu na rolnictwo 

Zdaniem szefa PSL rządzący nie dbają o polską wieś, "chcą tylko wyzyskać, wyjałowić i odrzucić, tak jak można wyzyskać, wyjałowić i odrzucić ziemię".  


- Trzeba mieć pomysł na rolnictwo, oni tego pomysłu już dzisiaj nie mają. Abdykowali z bycia gospodarzem dla polskiej wsi - mówił w Busku-Zdroju. 

 

ZOBACZ: Henryk Kowalczyk: Nie powiedziałbym, że ceny żywności spadną


Kosiniak-Kamysz zarzucił rządzącym, że doprowadzili do niekontrolowanego zalewu ukraińskim zbożem polskiego rynku i do znacznego obniżenia cen polskiego zboża. 

 

Wniosek o odwołanie ministra rolnictwa 

Lider ludowców zapowiedział, że jego partia w przyszłym tygodniu złoży wniosek o odwołanie ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka.

 

ZOBACZ: Poseł PSL: Chcecie sterować całą Polską z Nowogrodzkiej

 

- Za błędy, zaniechania, stracone szanse, za brak pieniędzy z Unii, za wpuszczenie ukraińskiego zboża, za niskie ceny zboża, wysokie ceny nawozów. Za zlikwidowanie 120 tysięcy gospodarstw hodujących trzodę chlewną, za niekontrolowane rozprzestrzenianie się ASF. To tylko w skrócie wymienione błędy, zaniechania i niedociągnięcia - tłumaczył. 

 


Przewodniczący PSL stwierdził, że minister Kowalczyk oszukał polską wieś i wprowadził na manowce polskiego rolnika. 

 

- Myślę, że wszyscy w polskim parlamencie, którzy wiedzą gdzie jest dobro polskiej wsi, pod tym wnioskiem Koalicji Polskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego się podpiszą - powiedział.

adn/map / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie